Analiza spółki CD Projekt RED S.A.

Kurs spółki: 23.73 Pln.

Informacje podstawowe o podmiocie: Spółka powstała w drodze przejęcia i zmiany nazwy giełdowego Optimusa. Emitent jest producentem i elektronicznym dystrybutorem gier video. Największym i najgłośniejszym tytułem wydanym przez studio CD Projekt Red jest Wiedzmin 3: Dziki Gon, który w ciągu pierwszych 2 tygodni sprzedaży sprzedał się w 4 mln egzemplarzy.

Dlaczego zaczynam od analizy CD Projekt i co mnie z nią wiąże? Jestem aktywnym akcjonariuszem spółki od 2009 roku. Strategicznie zwiększam wartość portfela poprzez zakup akcji co kwartał. Obecnie zajmuje ona 20% moich inwestycji na giełdzie. Uważam, iż jest to świetna propozycja na początek, a dlaczego? Zaraz się dowiecie 🙂

1328894364821910310

Analiza 

Spółka znajduje się w trwałym, długoterminowym trendzie wzrostowym, obecnie w fazie korekty co jest idealnym momentem na kupno waloru, silnie przetrzymuje też informacje podawane z Grecji. Wykres generuje sygnały kupna na STS, MACD, EMV, CCI i WILLIAMS %R(10) w interwale tygodniowym. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 23.40, a w razie jego przebicia liczył bym na reakcje kupujących na 22.8 i 22.03. Opory znajdują się na 24.89 i 25.89. Ostatnia formacja świecowa to Wzrostowy nagrobek Doji z 30 czerwca 2015.

Spółka cieszy się wysokim zainteresowaniem wśród inwestorów, jest bardzo płynna i posiada stabilny akcjonariat. Jest w stanie bez problemu zwiększać dynamikę zysków i ma prawidłowy kontakt z akcjonariuszami. Ostatnia premiera wzniosła firmę na nowe poziomy branżowe i wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród inwestorów i samych graczy. Co najważniejsze jest to spółka z wielkimi perspektywami( inwestujcie tylko w takie, nawet jak jest super okazja nie warto ryzykować 😉 ) , Wiedzmin 3( którego nakłady zwróciły się w dniu premiery), zapoczątkował nową erę CD Projektu, która pozwoli mu w krótkim czasie dogonić 1 ligę jak EA Games, Rockstar czy Ubisoft. Sam prezes, który jest przedsiębiorcą na miarę Steva Jobbsa to naświetla i jest zmotywowany jak zresztą cały zarząd i pracownicy, co jest kolejnym wartościowym atutem. Nie planuje emisji akcji i nie jest mocno zadłużona, a następne lata będą naprawdę syte. Co do samego Witchera 3 prognozuje 450-520 mln zysku i 8-9 mln sprzedanych kopii do końca grudnia 2015. Spółka na szczęście nie zapomina o inwestorach długoterminowych i planuje wydać w przyszłości 2 dodatki do Wiedzmina 3 i hit nad hitami, Cyberpunka2077, który ma się sprzedać 3-4 razy lepiej od hitu z maja tego roku. Do tego w ostatnim czasie rekomendacje kupuj wydało aż 5 biur maklerskich z maksymalną ceną 38, co i tak uważam za śmieszną wartość(przed premierą kolejnego hitu). Jedynym minusem jest to, że obecnie spółka jest droga, jednak jest to normalne w branży, a wraz z podaniem wyników poziomy się wyrównają. Zresztą sam Buffet powiada: „Lepiej kupić drogą spółkę, ale silną, niż tanią bez perspektyw”

Rekomendacja kupuj z ceną docelową 30,92 w perspektywie 7 miesięcy, wydana przy cenie 23.73

4:03 8 lipca 2015

Dodaj blog w kręgach Google+

Autorzy strony informują, że nie wykonują działalności maklerskiej składającej się z doradztwa inwestycyjnego, zarządzania portfelem, ani jakiejkolwiek innej działalności maklerskiej określonej w Ustawie o Obrocie Instrumentami Finansowymi w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) i w odpowiednich rozporządzeniach. Transakcje dokonywane przez użytkownika strony uważa się za jego własne, niezależne decyzje. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku.

Reklamy

13 uwag do wpisu “Analiza spółki CD Projekt RED S.A.

 1. Wiadomo, powtarzali to, że wyniki będą za drugi kwartał.
  Osobiście obstawiam, że przed wynikami cena dojdzie do 27-28zł, a po wynikach skoczy do około 32-33zł. Potem korekta do 30zł i powolne wzrosty.
  Ciekawe czy trafię 😉

  Polubienie

 2. Witam, jestem zawodowym inwestorem. Ostatnia sytuacja w Grecji nie dawala mi zadnych sygnalow kupna, po prrzeczytaniu panskiego artykulu zainwestowalem w spolke 95 tys po cenie 23.8, dzisiaj odsprzedalem akcje po cenie 24.55, co mi dało niecale 3000 tys szybkiego zarobku, za co dziekuje bardzo i pozdrawiam

  Polubienie

 3. Moim zdaniem informacja „dla techników” jest na tyle ważna, że powinna być zawarta bezpośrednio w analizie, a nie dopiero w komentarzach. Analiza ciekawa i pisana rzeczowo w wyważonym tonie. Czekam z zainteresowaniem na dalsze. Pozdrawiam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s