Labirynt umysłu- czyli popełnianie błędów

Każdy z nas, nawet najlepsi gracze z parkietu popełniają błędy. Jedni uważają, że na tym polega nauka na giełdzie, głosząc, iż należy się uczyć na porażkach. Jednak kiedy popełniamy drugi raz tą samą pomyłkę, to nie jest już nauka i zbieranie doświadczenia, a czysta głupota połączona najczęściej z chciwością. Więc popełnianie błędów jest dobre, jeśli wynosimy z tego jakieś konkretne wnioski na przyszłość, ale jeżeli kontynuujemy pomyłki to nie ma to żadnego sensu i można powiedzieć, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto.

500x500-index

Wczorajszy dzień był dla mnie bardzo ciekawy, ponieważ dałem sam się sobie „ogłupić”. Wszystkie walory w moim portfelu zyskiwały na zamknięciu sesji, niektóre nawet mocno, ale dzień zakończyłem na małym minusie, ponieważ popełniłem błąd, który powraca raz na jakiś czas, czego nie lubię. A była to chęć osiągnięcia jeszcze większych zysków niż to możliwe poprzez dodatkowe, jak się okazało zbędne i wadliwe transakcje.  Dlatego tak bardzo zwracam uwagę na psychologie inwestowania, która jak się okazało po raz kolejny bierze górę nad dobrą analizą techniczną i fundamentalną wykorzystaną w praktyce.

Należy pamiętać, że wszyscy popełniamy błędy, jednak ci którzy popełniają ich najmniej i nie powtarzają ich na parkiecie, zaliczają się do tej mniejszości zarabiających.

Każdą naukę, jaką wyciągniesz każdego dnia, zapisuj na kartce, bądź komputerze i czytaj codziennie rano przed sesją 😉

Już niedługo podsumowanie tygodnia i kolejne typy, które przyniosą ci korzyści. Poznaj moje pierwsze 3Asy tygodnia, które otrzymują dodatnią stopę zwrotu.

W celu osiągnięcia pełni sukcesu polecam e-book: Wspomagacze Sukcesu 🙂

Dodaj blog w kręgach Google+

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Labirynt umysłu- czyli popełnianie błędów

  1. fajnie byloby poznac wiecej szczegolow tych wspomnianych przez Ciebie blednych decyzji, bo ze bledow trzeba unikac i ze psychologia jest wazna wszyscy doskonale wiemy 🙂 pytanie nadal brzmi jak tego dokonac? pozdrawiam!

    Polubienie

  2. + już pare przydatnych informacji jest w artykule 3, zloty system 🙂
    + jeden z ostatnich akapitow: „Każdą naukę, jaką wyciągniesz każdego dnia, zapisuj na kartce, bądź komputerze i czytaj codziennie rano przed sesją „

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s