3 Asy tygodnia 27-31.07.2015

Do 3 Asów ponownie wraca często omawiany CD Projekt.

CD Projekt RED– Spółka powstała w drodze przejęcia i zmiany nazwy giełdowego Optimusa. Emitent jest producentem i elektronicznym dystrybutorem gier video. Największym i najgłośniejszym tytułem wydanym przez studio CD Projekt Red jest Wiedźmin 3: Dziki Gon, który w ciągu pierwszych 2 tygodni sprzedaży sprzedał się w 4 mln egzemplarzy.

Spółka znajduje się w trwałym, długoterminowym trendzie wzrostowym, silnie przetrzymuje negatywne zachowanie szerokiego rynku. Wykres generuje sygnały kupna na MACD i TRIX w interwale godzinnym i dziennym. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 25.7 i 25.2. Jedyny opór znajduje się na 26.93. Kurs znajduje się w kanale wzrostowym z potencjalnym zasięgiem nawet do 30 pln za akcje. Ostatnia formacja świecowa to Młot z 22 lipca 2015 ( godzinny). W sierpniu zostaną opublikowane historycznie najwyższe wyniki finansowe za 2 kwartał 2015 r. co jest kolejnym argumentem do windowania kursu. Przeczytaj pełną analizę spółki.

CD RED kanal

Kolejną propozycją jest dość ryzykowna inwestycja, bo zagramy pod odbicie spadków. Zabawimy się w łapaczy dołków. Oczywiście mowa o KGHM.

KGHM– W 1991 roku przedsiębiorstwo państwowe Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi w Lubinie zostało przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa – KGHM Polska Miedź SA. Spółka jest liderem wśród producentów srebra oraz znajduje się w pierwszej dziesiątce wśród producentów miedzi na świecie. Produkuje również złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. Dysponuje własnym złożem rud i własną zintegrowaną strukturą produkcyjną, realizującą pełny proces wytwarzania od wydobycia, po produkt finalny. KGHM to jeden z największych polskich eksporterów i największy pracodawca na Dolnym Śląsku. W skład Grupy Kapitałowej, oprócz jednostki dominującej, wchodzą 83 jednostki zależne. Część z nich tworzyło własne grupy kapitałowe. Największą z nich stanowiła KGHM INTERNATIONAL LTD. (wcześniej Quadra FNX Mining Ltd.), w której skład wchodziły 34 podmioty.

Ostatnie czynniki makroekonomiczne spowodowały „wodospad” kursu, mnóstwo osób straciło wiele pieniędzy, a my postaramy się na tym zarobić. Uważam, iż to dobry moment na wejście, ponieważ wskaźnik RSI zachowuje sie tak samo jak przy dołku z ostatnich tygodni( 96.62), po którym nastąpiło korekcyjne odbicie do 104.95. Wiele wskaźników jest też mocno wyprzedanych, a sam kurs zachowuje się jak by miał chrapkę na małe wzrosty. Oczywiście spadki w długim terminie dalej są możliwe, dopóki nie przebije się „twardych” 100, pod które właśnie może podejść kurs. Pospekulujemy też pod wtorkowe posiedzenie rządu w sprawie Lubińskiej spółki. Zaznaczam, iż inwestycja jest o podwyższonym ryzyku.

Ostatnią spółką, tu ku waszemu zaskoczeniu, znowu wig20. PKN Orlen.

m600xd

PKN Orlen– zajmuje się przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne. Spółka zarządza siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Łączne moce przerobowe Orlenu wynoszą ok. 28 mln ton ropy rocznie. Spółka posiada sieć blisko 2 700 stacji paliw zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie. Posiada również koncesje na lądowe i morskie poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego na terenie całego kraju. Jednym z priorytetów dla spółki jest rozpoznawanie i eksploatacja gazu ze złóż niekonwencjonalnych. Przyjętym kierunkiem rozwoju jest przekształcanie PKN Orlen w koncern typu multiutility zaangażowanego w sektor energetyczny.

Ostatnie wyniki, które wzbudziły wielkie zamieszanie tuż przed ich podaniem, spowodowały dynamiczny wzrost kursu, a potem zjazd, a teraz znów zaliczyły kolejną dobrą sesję, kiedy większość inwestorów uznała, że „nie jest tak źle”. Sam kurs nie poddał się wyprzedaży i zaczął odrabiać straty, co pokazuje jego siłę i prognozuje kolejne szczyty. Otoczenie makroekonomiczne za sprawą taniejącej ropy jest coraz lepsze i statystycznie kolejny kwartał powinien być jeszcze lepszy. Technicznie też wygląda to ciekawie, bo długoterminowy trend wzrostowy jest zachowany, a MACD mimo ostatnich zawirowań mówi dalej: kupuj.

Zwróciłbym też uwagę na ASY z poprzedniego tygodnia, które poddały się korekcie, bowiem jeśli sentyment na szerokim rynku się zmieni, powinny również dać sowicie zarobić w następnym tygodniu.

Poznaj „racje fundamentalne” i analizę techniczną w celu osiągnięcia maksymalnej stopy zwrotu na parkiecie 🙂

Dodaj blog w kręgach Google+

Reklamy

6 uwag do wpisu “3 Asy tygodnia 27-31.07.2015

 1. Oby tylko żółte oczy z Azji nie pokrzyzowaly szans na odbicie w tym tyg 🙂
  Co jak co ale ceny coraz bardziej robia sie atrakcyjne do kupna

  Polubienie

 2. W przypadku Orlenu także dużo pozytywnych cech pod względem AT:
  pokonane najwyższe opory, trend wzrostowy o niemal idealnym kącie nachylenia /blisko 45st./, wolumen stały, stabilny i w ostatnich miesiącach nawet wzrasta ; gdy spojrzymy na Ichimoku – od października 2014 jest ideał: trzyma się nad chmurą, trzykrotnie pozytywnie ją testowało, ch. span odbija się w górę już na poziomie ceny… podręcznikowy moment wejścia był 17 marca, gdy formacja gwiazdy porannej odbiła się od kumo, w dodatku w okolicach mocnego oporu…
  Ech, na razie jest tutaj technicznie różowo… oby tak dalej 🙂
  JanValjean

  Polubienie

  1. ktos ladnie prowadzi wykres ;)) tylko to chyba jakis miliarder, bo spolke z taka kapitalizacja trudno prowadzic 😉 ja przyznam sie ze mialem Orlen i w czwartek sprzedalem, bo teraz moze byc mala korekta do 3 pln mi sie wydaje 😉

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s