Informatyczne trio- czyli Asy pierwszego tygodnia sierpnia 3-7.08.2015

W nadchodzącym tygodniu brożkę przejmą 3 spółki informatyczne, z tego aż dwie z rynku New Connect. Wszystkie są nam już znane, bowiem występowały niejednokrotnie jako liderzy tygodnia. O kim mowa?

CD Projekt RED– Spółka powstała w drodze przejęcia i zmiany nazwy giełdowego Optimusa. Emitent jest producentem i elektronicznym dystrybutorem gier video. Największym i najgłośniejszym tytułem wydanym przez studio CD Projekt Red jest Wiedźmin 3: Dziki Gon, który w ciągu pierwszych 2 tygodni sprzedaży sprzedał się w 4 mln egzemplarzy.

Spółka znajduje się w trwałym, długoterminowym trendzie wzrostowym, silnie przetrzymuje negatywne zachowanie szerokiego rynku. Walor odbił się idealnie od dna kanału wzrostowego, o którym niejednokrotnie wspominałem, co potwierdza szeroki trend wzrostowy i silne szanse na nowe rekordy. Ostatni tydzień był przestojem, można nawet uznać- konsolidacją, która zapoczątkowała nową falę, która zaczęła się rozpędzać w piątek. Nadchodzący tydzień może naprawdę przynieść sowite procenty. Do tego atmosferę podkręcają nadchodzące wyniki, które pojawią się już w tym miesiącu. Przeczytaj pełną analizę spółki.

 CDP-RED-Logo

11Bit Studios( New Connect)- Spółka jest producentem wieloplatformowych gier wideo. Podstawowym obszarem kompetencji jest produkcja gier, tj. proces opracowywania produktu od etapu stworzenia koncepcji aż do wersji ostatecznej tzw. Master, gotowej do sprzedaży.

Producent gier znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Spółka jak na razie jest największym bohaterem naszego bloga ze stopą zwrotu 9.39% w ciągu 5 sesji z pierwszego rozdziału 3 Asów. Czy w tym tygodniu podtrzyma pozycję lidera i nie da się konkurentom z branży ? Uważam, że tak. Po tygodniu głębokiej korekty i następnym tygodniu konsolidacji w pobliżu linii nowego trendu wzrostowego z kwietnia, spółka dała wiele technicznych sygnałów kupna. „Wskaźniki się ładnie wystudziły i wręcz nie mogą się doczekać wybicia.” Fundamentalnie, też jest bardzo atrakcyjnie, o czym wspominałem w poprzednich wpisach. Tak jak w przypadku CD Projekt, w tym miesiącu oczekujemy na wyniki finansowe, które zapowiadają się bardzo dobrze, udana premiera flagowej Gry na Tablety, ostatnie dni skokowej sprzedaży na Steam, targi Gamescom, to wszystko będzie mocno oddziaływać na Warszawskich inwestorów. Spółka jest bardzo płynna i popularna jak na rynek, na którym się znajduje. Przypominam iż, spółka jest też niedowartościowana fundamentalnie, a na ten rok jest zaplanowane przeniesienie na rynek główny, co jest kolejnym argumentem dla byków. 

Oczywiście nie może zabraknąć Vivid Games( New Connect)- Pd działa na rynku od ponad 5 lat. W tym czasie zrealizował ponad 150 projektów. Kompetencje technologiczne, doświadczony zarząd i zgrany zespół profesjonalistów sprawiają, że produkty spółki były wielokrotnie nagradzane przez czołowe magazyny branżowe. Do najbardziej rozpoznawalnych autorskich produktów Vivid Games SA należą gry: Ski Jumping, Speedball 2 Evolution, FIM Speedway GP czy Neon Mania. Strategia spółki zakłada tworzenie kolejnych tytułów

Ostatnie tygodnie udowodniły, że spółka znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, a półroczna konsolidacja, była spowodowana wyprzedażą głównego akcjonariusza, który w ostatnim miesiącu zadeklarował, iż zaprzestanie sprzedaży posiadanych akcji. Lada chwilach na dniach ukaże się nowy produkt flagowy spółki, który jest kontynuacją pierwszej części- gry która zdobyła fanów na całym świecie(22 mln graczy). W 2015 roku, spółka zamierza się też przenieść na główny parkiet. Więc powodów pod wzrosty jest bardzo wiele. Walor wygląda także ciekawie technicznie, ponieważ przebił linie trendu spadkowego, w ostatnich tygodniach, potwierdzając tym samym wybicie z czerwca, które wydawało się fałszywe. Wskaźniki również zachęcają do wzmożonych zakupów, a droga na 6.5 i wyżej, nie wydaję się zbyt trudna do osiągnięcia. Nie zapominajmy o tym, iż Vivid będzie miał oficjalne stoisko na targach w Koloni, a strategia zaplanowana na najbliższe lata jest na prawdę świetna.

Warto też zapoznać się z raportem analitycznym BOŚ, który prognozuje przychody i zyski spółki na najbliższe lata.

Poznaj „racje fundamentalne” i analizę techniczną w celu osiągnięcia maksymalnej stopy zwrotu na parkiecie 🙂

Dodaj blog w kręgach Google+

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s