Analiza spółki Arctic Paper S.A.

Kurs spółki: 3.79 Pln.

Informacje podstawowe o podmiocie: Przedmiotem działalności spółki jest działalność w zakresie produkcji i sprzedaży papieru. Jest ona drugim co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejskim producentem objętościowego papieru książkowego oraz jednym z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Grupa posiada cztery papiernie: w Kostrzynie nad Odrą (Polska), Munkedal i Grycksbo (Szwecja) oraz Mochenwangen (Niemcy). Łączne zdolności produkcyjne czterech papierni wchodzących w skład Grupy wynoszą ponad 800 tys. ton papieru rocznie. Obecnie Grupa posiada w Europie 15 spółek dystrybucyjnych i biur sprzedaży i zatrudnia łącznie ponad 1800 pracowników.- źródło.

Po pierwszej udanej inwestycji długoterminowej, przyszedł czas na kolejną spółkę, która mam nadzieje zagości jako lider wzrostów na blogu, jak i na szerokim rynku, a bardzo wiele na to wsakzuje. Oczywiście pierwsza spółka nadal jest atrakcyjna i zalecam trzymanie jej akcji- poznaj pierwszą analizę, która w pierwszym miesiącu od 8 lipca, daje stopę zwrotu na poziomie 13.88%.

15-crop-500-350-0

Analiza

Spółka znajduje się w nowym zapoczątkowanym trendzie wzrostowym, obecnie kończy okres korekty poprzednich dynamicznych wzrostów, co wydaje się bardzo atrakcyjnym momentem na inwestycje. Technicznych sygnałów kupna jest tak wiele, że aż trudno się w nich połapać. O to najważniejsze z nich:

Sygnał nr. 1

arctic 1

Sygnał nr. 2

arctic 2

Sygnał nr. 3

Arctic 3

Sygnał nr.4

Arctic 4

Sygnał nr. 5

Arctic 5

To są moim zdaniem te najważniejsze z nich, które zwiększają prawdopodobieństwo nowego trendu wzrostowego, jest ich o wiele więcej(oscylatory), np STS generuje bardzo silny sygnał kupna.

Spółka cieszy się wysokim zainteresowaniem wśród inwestorów, jest płynna i posiada stabilny akcjonariat. Ostatnia strategia zakłada zmniejszanie strat poprzez eliminowanie błednych inwestycji oraz stałe zwiększanie dynamiki sprzedaży. Widać, iż spółka podnosi się z kolan i ma szansę zostać jednym z najważniejszych graczy na świecie w przeciągu kilku następnych lat w swojej branży. Doskonale radzi sobie też mimo bardzo trudnych warunków ekonomicznych, w których się znajduje- duża konkurencja oraz stały spadek cen celulozy. Komputeryzacja społeczeństwa wbrew pozorą zwiększa zapotrzebowanie na papier, co jest bardzo ważne dla Arctica. Spółka nie planuje emisji akcji. Jest bardzo niedowartościowana FUNDAMENTALNIE, analiza wskazuje na prawie 500% szanse na wzrosty! Realna cena akcji powinna wynosić ponad 21pln za 1 walor. Rekomendacje płynącye z biur maklerskich są też pozytywne, jednak tym bym się mocno nie sugerował. Moim zdaniem 2 następne lata będą należeć do Arctica i zaskoczy on nawet największych optymistów 🙂

Rekomendacja kupuj z ceną docelową 6.40 pln w perspektywie 12 miesięcy, wydana przy cenie 3.79.

11:21 8 sierpnia 2015

Dodatkowe informacje:

Warszawa (PAP/ESPI) – Raport bieżący 10/2015

Zarząd Arctic Paper S.A. (Spółka, Emitent) w dniu dzisiejszym podaje do publicznej wiadomości plan działań w zakresie poprawy rentowności („Program”) Grupy Kapitałowej Arctic Paper SA. („Grupa”), którego celem jest redukcja kosztów działalności o około 50 MPLN rocznie.
Przyjęty Program będzie realizowany co najmniej do czerwca 2016 roku.

Zgodnie z założeniami Programu głównymi działaniami w jego zakresie będą: stworzenie centrów usług wspólnych dla spółek z Grupy, wprowadzenie indywidualnych programów poprawy rentowności w fabrykach oraz audyt kosztów usług świadczonych przez podmioty zewnętrzne.

W wyniku przeprowadzenia powyższego Programu, Zarząd oczekuje poprawy rentowności działalności operacyjnej Grupy i wzrostu efektywności wszystkich funkcji wsparcia operacyjnego.

Jednocześnie Arctic Paper rozpoczyna aktywne poszukiwanie nabywcy dla fabryki Arctic Paper Mochenwangen, a także równolegle poddaje ocenie możliwość pojęcia działań w celu dalszej redukcji strat tej papierni, w tym związanych z wygaszaniem produkcji.

Powyższa decyzja Zarządu odnośnie poszukiwania nabywcy dla fabryki w Mochenwangen, zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości powoduje wyłączenie wyniku fabryki w Mochenwangen ze skonsolidowanego rachunku zysków i strat Grupy Arctic Paper i wykazanie go odrębnie jako działalności niekontynuowanej. Zarząd spodziewa się, że rezultatem wyłączenia strat fabryki w Mochenwangen ze skonsolidowanego rachunku zysków i strat, będzie poprawa wyniku Grupy o około 18 MPLN w 2015 roku.

Zarząd jednocześnie informuje, iż w dniu 1 lipca 2015 roku opóźnił przekazanie informacji o prowadzonych negocjacjach dotyczących decyzji Zarządu co do aktywa o znacznej wartości zgodnie z § 2 ust. 1 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie rodzaju informacji, które mogą naruszyć słuszny interes emitenta, oraz sposobu postępowania emitenta w związku z opóźnianiem przekazania do publicznej wiadomości informacji poufnych z dnia 13 kwietnia 2006 r.

Podstawa prawna przekazania raportu:

Art. 56 ust. 1 pkt 1 ustawy o ofercie – informacje poufne w zw. z art. 57 ust. 3 ustawy o ofercie

Dodaj blog w kręgach Google+

Autorzy strony informują, że nie wykonują działalności maklerskiej składającej się z doradztwa inwestycyjnego, zarządzania portfelem, ani jakiejkolwiek innej działalności maklerskiej określonej w Ustawie o Obrocie Instrumentami Finansowymi w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) i w odpowiednich rozporządzeniach. Transakcje dokonywane przez użytkownika strony uważa się za jego własne, niezależne decyzje. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku.

Reklamy

13 uwag do wpisu “Analiza spółki Arctic Paper S.A.

  1. Nie w tej rozmowie zawarto wszystko co już było wiadomo przed wcześniejszymi wynikami, które były dobre i te też będą. Wspomniali tylko o minusach, które dla starych akcjonariuszy są oczywiste, i też na tych minusach ostatnio rosł kurs, jednak pokazali to oficjalnie i ludzie wpadli w panike, nie wiedzac, ze to wszystko jest oczywiste. Zreszta nie robi sie tak przed samymi wynikami. Moim zdaniem celowe zagranie, badz brak zainteresowania ze strony spolki wobec akcjonariuszy.

   Polubienie

   1. Witam,

    Gratuluje świetnego bloga i świetnej roboty z analizami i oczywiście z utrzymaniem poziomu… oby tak dalej.
    Ale do meritum… jak widzisz dalej sytuacje Arctica, bo to co do tej pory wspomniales sprawdzilo się, myślisz ze bedzie jakis zjazd czy mozolne wznoszenie się, bo z tego co myślę wyniki są w cenie?

    Polubienie

   1. Spolka dalej jest niedowartosciowana i realizuje to co przyjela, to wszystko co zawarlem w rekomendacji potwierdzilo sie w dzien wynikow, to ze ktos „spuscil” kurs manipulujac jakimis wywiadami, nic na to nie poradze, caly czas utrzymuje zdanie ze warto miec/ kupowac. Spolka spokojnie powinna rosnac fundamentalnie, technicznie tez jest nie najgorzej. Od dnia rekomendacji zdania nie zmienilem.

    PS: Pamietajmy o dywersyfikacji

    Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s