3 Asy tygodnia 17-21.08.2015

Ostatni tydzień znowu przyniósł dodatnią stopę dla naszego portfela, co potwierdza atrakcyjność branży „gaimngowej”. CD Projekt zyskał 2.18%, 11Bit Studios 5.57%, a Vivid Games 10.71%, mimo drastycznego obsunięcia w środę, dało to średnią stopę zwrotu na poziomie 6.15%, podczas gdy wig20 urósł o kosmetyczne 0.07%. Liczyłem, iż podczas tego tygodnia pojawią się jakieś fajne okazje do inwestycji na następne 5 sesji, ponieważ nasz trio staje się monotonne. Mimo szczerych chęci następny tydzień może być jeszcze bardziej zyskowny niż ten, więc po raz kolejny jestem zmuszony powiedzieć: „Nie zmienia się zwycięskiego konia”. Najbardziej dziwi mnie to, że te spółki radzą sobie tak dobrze( jeśli chodzi o wyniki finansowe) w najgorszym okresie roku dla branży, jestem aż niezmiernie ciekawy, co to się będzie działo na przełomie III I IV kwartału, które są kopalnią złota dla naszych ulubieńców.

Poznaj wyniki portfela i przekonaj się, jak łatwo się zarabia z Giełdowymi Milionerami ! 🙂

CD Projekt RED– Spółka powstała w drodze przejęcia i zmiany nazwy giełdowego Optimusa. Emitent jest producentem i elektronicznym dystrybutorem gier video. Największym i najgłośniejszym tytułem wydanym przez studio CD Projekt Red jest Wiedźmin 3: Dziki Gon, który w ciągu pierwszych 2 tygodni sprzedaży sprzedał się w 4 mln egzemplarzy.

Spółka znajduje się w trwałym, długoterminowym trendzie wzrostowym, silnie przetrzymuje negatywne zachowanie szerokiego rynku. Walor jest prowadzony wzorcowo cały czas w kanale, o którym niejednokrotnie wspominałem. Miniony tydzień był przestojem, znowu dotknęła nas seria nudnych sesji, która wyglądała niemal identycznie jak sesje przed wybiciem z z 26 na 27.5. Mimo przestoju, spółka pokazała swoją ogromną siłę w środę 11 sierpnia, podczas gdy prawie cały rynek był czerwony, a koledzy z branży zachowywali się wręcz fatalnie, Vivid Games spadał np. o ponad 10%, a CIG ponad 7.5%, CD projekt nie obsunął się nawet o 1 grosz przez cała sesję, kończąc ją na neutralnym zamknięciu. Najwięksi inwestorzy mówią, że po tym poznaje się dobrą, silną spółkę, nie podczas hossy, kiedy wszystko rośnie, tylko właśnie wtedy kiedy większość rynku dynamicznie się osuwa.. Zresztą przed nami tydzień, na który wszyscy czekali, ostatni tydzień przed wynikami, naprawdę może się dużo wydarzyć, a każda sesja wzbudzi wielkie emocje. Technicznie ostatnie sesje pozwoliły na wystudzenie wskaźników, a sama spółka jest przygotowana do wybicia na 29-30. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda spółka ze strony fundamentalnej Przeczytaj pełną analizę spółki.

two

11Bit Studios( New Connect)- Spółka jest producentem wieloplatformowych gier wideo. Podstawowym obszarem kompetencji jest produkcja gier, tj. proces opracowywania produktu od etapu stworzenia koncepcji aż do wersji ostatecznej tzw. Master, gotowej do sprzedaży.

Producent gier znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Miniony tydzień udowodnił nam to , że znajdujemy się w szerokim trendzie wzrostowym( krótkoterminowym, średnioterminowym, długoterminowym)? Fundamentalnie, też jest bardzo atrakcyjnie, o czym wspominałem w poprzednich wpisach. Moje domysły o świetnej sprzedaży produktów spółki się potwierdziły, a wyniki są naprawdę znakomite. Raport z piątku czytałem 5 razy, aby czegoś nie przeoczyć. Nie wiem czy wszyscy są tego świadomi, ale spółka zarobiła więcej niż CDR na Witcher 1 i Witcher 2. Ma też analogicznie więcej pieniędzy do zarządzania w analogicznym okresie. Czy zatem rodzi się nam nowy lider branży? Potężne niedowartościowanie, po raz kolejny się potwierdziło, zwracając uwagę na to, że CDR po premierach 2  wspomnianych wyżej gier posiadał kapitalizacje prawie 1mld, a 11Bit oscyluje obecnie w granicach 150 mln. Wskaźnik p/e jest najniższy w branży a perspektywa zwiększenia dynamiki zysków jest największa. Najbardziej cieszy to, że produkty 11Bit to zyski na długi okres dla spółki, a nie na tylko parę tygodni po premierze, co jest pewnym fenomenem w branży. Spółka jest bardzo płynna i popularna jak na rynek, na którym się znajduje.  Nie zapominajmy, iż na ten rok jest zaplanowane przeniesienie na rynek główny, który lubi „wrzucać” niedowartościowane spółki z potencjałem w długi, przyjemny trend wzrostowy, co jest kolejnym argumentem dla byków.

No i w poprzednim tygodniu namieszał nam troche Vivid Games( New Connect)- Pd działa na rynku od ponad 5 lat. W tym czasie zrealizował ponad 150 projektów. Kompetencje technologiczne, doświadczony zarząd i zgrany zespół profesjonalistów sprawiają, że produkty spółki były wielokrotnie nagradzane przez czołowe magazyny branżowe. Do najbardziej rozpoznawalnych autorskich produktów Vivid Games SA należą gry: Ski Jumping, Speedball 2 Evolution, FIM Speedway GP czy Neon Mania. Strategia spółki zakłada tworzenie kolejnych tytułów

Środowe wyniki wzbudził najpierw wielką panikę, ale po dokładnej analizie posesyjnej, inwestorzy zaczęli się zabijać o akcję w 2 kolejne sesje. Czy ten szaleńczy rajd będzie kontynuowany w następnym tygodniu . Tak, ponieważ środowy zjazd, ładnie wystudził wskaźniki, a po wzrostach z czwartku i piątku, większość mówi kupuj. Ostatnie tygodnie udowodniły, że spółka znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, a półroczna konsolidacja, była spowodowana wyprzedażą głównego akcjonariusza, który w ostatnim miesiącu zadeklarował, iż zaprzestanie sprzedaży posiadanych akcji. Studio przygotowuje się do kontynuacji  flagowego produktu spółki- gry która zdobyła fanów na całym świecie(22 mln graczy). Vivid został bardzo optymistycznie przyjęty na targach w Koloni, a wielu graczy jak i krytyków jest zachwycona grafika gry. W 2015 roku, spółka zamierza się też przenieść na główny parkiet. Więc powodów pod wzrosty jest bardzo wiele. Walor wygląda także ciekawie technicznie, przebicie i utrzymanie ważnego oporu 6 pln na silnej sesji i wzmożonym wolumenie, budzi wyobraźnie. Zwłaszcza, ze każdy mały zjazd, był wykorzystywany przez inwestorów do akumulacji akcji. W obrębie tych wszystkich wydarzeń ustanowienie kolejnych historycznych szczytów nie wydaje się trudne, a każda mała blokada zostaje pokonana bez większego problemu.

Warto też zapoznać się z artkułami na temat wyników spółki, raport1, raport2 oraz raportem analitycznym BOŚ, który prognozuje przychody i zyski spółki na najbliższe lata.

Co do postów na blogu, następny tydzień będzie w nie obfity, czas nadrobić zaległości 😉 Między innymi mówię dalsze losy naszych „długoterminowców” w świetle ostatnich wydarzeń i przeanalizujemy czy warto sprzedać CD Projekt przed wynikami. 

Polecam wam książkę która pokazuje jak ciężkie chwile, zamienić w szczęście które zapamiętacie na wiele lat, oraz jak łatwo korzystać z życia i jak wiele przyjemności nie dostrzegamy w otaczającym nas świecie.

Dodaj blog w kręgach Google+

Reklamy

17 uwag do wpisu “3 Asy tygodnia 17-21.08.2015

 1. Witam,
  obstawiałem, że nadal będziesz trzymał się tej „trójcy” 😉
  Vivid ok ale czy 11 bit nie ma już najbardziej dynamicznych wzrostów za sobą? Trend boczny się przełuża…
  A co sądzisz o Arcitcu po ostatniej obsuwie przy dość znacznym wolumenie?
  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. Co do Arctica, to powinno sie wyjasnic wszystko na dniach, jesli zostanie przelamane silne wsparcie 3.5, a co gorsza 3.2 oznaczac to bedzie falszywe wybicie, teraz spodziewam sie okolo -2% w poniedzialek, i potem probe odreagowania, i mam nadzieje ze wzrostow, badz konsolidacji.

   Co do 11Bit, a czy CDR po rajdzie na 15 przestal rosnac ? CDR po premierze W2 byl 6 razy wiecej warty niz 11Bit, a mial slabsze wyniki finansowe, to jak to moze oznaczac koniec dynamicznych wzrostow ? Zreszta pisalem jeden artykul, ze jesli cos dlugo roslo/ dynamicznie, to nie jest zaden argument na spadki, niektore spolki nigdy nie schodza z trendu wzrostowego, zwalszcza fenomenalne i ze swietnymi wynikami finansowymi jak 11Bit, potwierdzeniem sa koledzy z branzy, EA Games, czy chociaz by sam CDR.

   Polubienie

 2. p.s.
  Trzymanie w portfelu akcji ciągle tych samych, przynoszących profity spółek to przecież nie błąd, tylko podstawa inwestowania 😉 więc nie widzę powodu Twojego zaniepokojenia monotonnością – ja mam nadzieję dalej zarabiać pieniądze na giełdzie, mogę nawet cały czas na tych samych spółkach, pomimo, że staje się to… monotonne. Cha, cha :))

  Polubienie

  1. tak tak, mi to tez sprawia przyjemnosc, jednak prowadze tego bloga dla was, a nie kazdego moze interesowac ta branza, mimo ze obecnie jest najbardziej zyskowna, dlatego mnie niepokoji ta monotonnosc, osobiscie ja lubie monotonnosc na gieldzie, bo ta pomaga w „sile cierpliwosci”.

   Polubienie

 3. Witaj Autorze, witajcie Czytelnicy. Znalazlam was wreszcze w tych internetach i bardzo sobie to chwalę 🙂
  Vivid udalo mi sie przytulic w ostatnim tygodniu ponizej 6,10zl i mam co do niego spore nadzieje w dlugim terminie. 11Bit rowniez kusi, ale osobiscie troche mam cykora ze względu na jego wycenę. Moim zdaniem jest wysoka, ale nie wykluczam ze bardzo sie zdziwię jeszcze w tym tygodniu.
  Autorze – jesli mozna to jedno pytanko z innej beczki – czy Photon jest w kręgu Twoich zainteresowan? Jesli tak, to jakie masz o nim zdanie po piatkowym bardzo obiecujacym raporcie i wybiciu kursu z konsolidacji na wzmożonym wolumenie?

  Polubienie

  1. Nie rozumiem, jak na jego wycene ? Przecierz jest najnizsza w branzy, nie cena akcji swiadczy o ich przewartosciowaniu czy nie dowartosciowaniu. Jakby 11Bit mial tyle akcji, co np. CD Projekt, jedna akcja kosztowala by około 1.5-2 pln za sztuke. Zreszta pisalem o tym artykul, jestes niestety idealnym przypadkiem ktory opisalem: „Po drugie pamiętajmy, że o wartości akcji nie decyduje wizualna ich kwota, jednak stosunek do kapitalizacji, co z tego, ze np. akcje 11Bit są 14 razy droższe od akcji Vivid jak formalnie są praktycznie tyle samo warte, a dlaczego? No a dlatego, ze Vivid posiada tych akcji więcej przy podobnej kapitalizacji. Wiem, że to dla wielu jest oczywiste, jednak napominam o tym, bo dalej szerokie grono inwestorów tego nie pojmuje i samoczynnie przez to tworzy sobie blokadę emocjonalna we wchodzeniu w nowe transakcje.” https://gieldowimilionerzy.wordpress.com/2015/07/29/blokada-emocjonalna-w-dokonywaniu-transakcji/

   Polubienie

  2. Zdecydowanie kolego, tak jak autor pisze, jesli nie masz pojecia co to jest kapitalizacja to oczywiste ze dla Ciebie 11bit duzo kosztuje, jesli jednak rozumiesz to pojecie, przypatrzysz sie liczbom (ilosci akcji spolki, i wyceny calej spolki to okaze sie ze najwyzsza w Twoim mniemianiu cena 70 zl za akcje w tej branzy okaze sie ze jest tak naprawde najnizsza i meganiedowartosciowana) Fakt optycznie 70 zl za akcje to duzo jak sie widzi ze taki moloch jak cdp kosztuje 27 zl ale tak na prawde to smieszna cena za akcje 11bit.

   Polubienie

 4. A po drugie, jesli w dokonaniu transakcji, blokada jest jedynie strach to odrazu wchodz, pamietam jak przeanalizowalem pierwsza amerykanska spolke, i wszystko mi mowilo na tak, a jedynym powodem, przez ktory jej nie kupilem bylo to, ze sie balem, a spolka urosla w pol roku 120%… na gieldzie nie ma miejsca na strach, musisz postarac sie go wyeliminowac. Oczywiscie zrob jak uwazasz, ja podaje tylko propozycje.

  Pozdrawiam i zycze milego wieczoru

  Polubienie

 5. A co do Photon, to na GPW interesuje się tylko branżą informatyczną, paliwową, surowcową(jedynie KGHM), finansowa, i handel detaliczny( producenci ubrań). Kiedyś interesowałem się jeszcze branza budowlana, ale przestalem na niej osiagac ciekawe wyniki, wiec sobie odpuscilem. A branzy energetycznej nigdy nie ruszalem wiec ci nie pomoge.

  Polubienie

 6. Witaj,
  naprawdę fajny blog. Zaglądam regularnie, a i uwzględniam Twoje rekomendacje.
  Mam pytanie odnośnie Cigames. Jaka jest Twoja opinia? Nic o niej chyba nigdy nie pisałeś, a to też branża informatyczna. Wiem, różne są opinie na temat spółki. Sam miałem ją w portfelu przez jakiś czas, ale niedawno się pozbyłem. Jakoś nie mam przekonania do niej mimo, że dała zarobić.

  Polubienie

  1. Moja opinia jest taka, ze to niestety czarna owca branzy gamingowej, nic nie potrafia dobrze zrobic, wszystko u nich jest tylko srednie, kazda premiera jest poprzedzona bajkami i opowiesciami prezesa jaka to gra ich nie bedzie swietna, kiedys prezes porownywal sie do CDR, i jest na tyle zadufany w sobie, ze chyba to dalej robi, tylko kiedy to sie zaczelo, obie firmy byly na podobnym poziomie, a CDR jest teraz globalna spolka, a CIG tylko popierduszka, ktore dogonily 2 spolki z New Connect, z branzy… a nawet przegonily… ich produkty tworza same straty, albo tylko przelpyw pieniezny.. dlatego jej nie umieszczam na blogu, bo nawet jak na niektore spolki patrze tylko czysto technicznie, to i tak musza miec jakies perspektywy, solidne fundamenty( inaczej wypadaja z kregu moich zainteresowan). Jakby mi ktos powiedzial ze nawet zarobie 1000% na tej spolce, to bym nie zainwestowal, chyba, ze wkoncu stanie sie jakis przelom.. w co watpie, bo kazda premiera byla poprzedzona takim swietowaniem i miala byc to najlepsza gra spolki, a jest tylko coraz gorzej.

   Polubienie

   1. Dzięki, za opinie. W sumie, to nawet takiej odpowiedzi oczekiwałem 🙂
    Z tego względu sam pozbyłem się CIG z portfela. Tak jakoś mnie nie przekonują.
    Mam nadzieję, że uda Ci się podzielić z nami swoimi przemyśleniami co zrobić z CDR przed/po wynikach. Sam mam zamiar trzymać, ponieważ wierze w fundamenty i plany na kolejne kwartały. Wiem, że pewnie będzie „miotać”, ale damy radę 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s