NC potrafi zaskakiwać- czyli PGS Software jako spółka na lata i nie tylko

Czy istnieje taka spółka, która ma „nadmiar pieniędzy”, opiera się światowym kryzysom i od debiutu na parkiecie znajduje się w trendzie wzrostowym? Okazało się, że tak, a najciekawsze jest to, że to spółka z rynku NewConnect, znajdująca się w specyficznej branży- która zaczęła „kwitnąć” 2 lata temu, a najbardziej „syte lata” mają zacząć się właśnie na przełomie 2015/ 2016 r.

PGS jest polską firmą informatyczną świadczącą usługi programistyczne oraz outsourcingowe. Klientami są zarówno małe przedsiębiorstwa jak i duże korporacje głównie z obszarów USA i Europy. Świadczy usługi outsourcingowe w bardzo szerokim zakresie, począwszy od tworzenia aplikacji dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów, poprzez wdrożenia poszczególnych produktów aż po długofalowe wsparcie techniczne i rozwojowe. Strategia rozwoju zakłada przede wszystkim zwiększenie skali działania oraz budowę sieci partnerskiej na terenie Norwegii, Danii i Wielkiej Brytanii.


IMG_07921

Analiza fundamentalna

Przychody kwartalne 14,05 mln zł, wzrost o 44,8% kw/kw Stan gotówki w kasie 8,32 mln zł, wzrost o 83,1%
Przychody z 12 miesięcy 46 mln zł, wzrost o 10,5% kw/kw Zaciągnięte kredyty brak
Zysk netto kwartalny 3,28 mln zł, wzrost o 34,2% kw/kw Wskaźnik ogólnego zadłużenia 48%
Zysk netto z 12 miesięcy 9 mln zł, wzrost o 10,2% kw/kw

aa

Jak widać fundamentom nie można nic zarzucić, a dynamika jest coraz lepsza z kwartału na kwartał. Dużym plusem jest to, że spółka dzieli się zyskami z akcjonariuszami w postaci dywidendy, której średnia wynosi 3.79%. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że po wypłacie dywidendy( 2.78%) we wrześniu tego roku, spółka postanowiła już w listopadzie wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy, którą akcjonariusze otrzymają w 2016! Do tego rozwój i działania spółki nadzoruje bardzo ambitny, komunikatywny, „przyjazny dla akcjonariusza” zarząd, a najlepszym potwierdzeniem dla tego jest to, iż oszczędza on na swoich pensjach dla dobra spółki i akcjonariuszy.

Duża zaletą jest też to, iż spółka postanowiła o przeniesieniu się na rynek główny bez żadnej, dodatkowej emisji akcji.

        <<Zarząd PGS SOFTWARE SA z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Spółka) informuje, że w dniu 26 sierpnia 2015 r. podjął decyzję o rozpoczęciu działań mających na celu przeniesienie notowań akcji Spółki z rynku NewConnect na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych SA w Warszawie.

 

Celem Spółki jest przeniesienie notowań akcji Spółki na rynek regulowany do dnia 30 czerwca 2016 r.

 

Podstawa prawna: §3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu – „Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect.>>

Analiza techniczna

Spółka znajduje się w silnym trendzie wzrostowym od praktycznie samego debiutu, trend jest tak respektowany, iż nie złamał go ani kryzys z 2008r., ani dynamiczna korekta z 2011r., ani ostatnia dynamiczna przecena na rynkach- a wręcz przeciwnie w ostatnie 4 miesiące spółka urosła ponad 50%. Wszystkie wskaźniki i oscylatory mówią solidne „kupuj” w każdym interwale, z silnym potwierdzeniem na MACD i RSI. Obecny tydzień był bardzo ważny, ponieważ spółka przebiła historyczny i „najcięższy opór” dużą, białą świecą Marubozu- w ten sposób potwierdzono trend wzrostowy i wykreowano silny impuls do kolejnej fali wzrostowej, która powinna być bardzo dynamiczna i zgodnie ze 161.8% zniesieniem fibonnaciego powinna dojść do ceny 7.71 bez większej korekty, na co wskazuje też górne ograniczenie kanału wzrostowego.

pgs 1

pgs 2 

Plusy:

 • Perspektywistyczna branża
 • Dynamiczna poprawa wyników z kwartału na kwartał
 • Uczciwy, kooperatywny zarząd
 • Umiejętne zarządzanie kapitałem
 • Brak emisji akcji
 • Regularna dywidenda
 • Odporność kursu na kryzysy
 • Spółka uplasowana w kategorii o najniższym ryzyku bankructwa
 • Atrakcyjna sytuacja techniczna- silny trend wzrostowy, potwierdzony
 • Planowanie przeniesienie na rynek główny

Minusy:

 • Niski wolumen w trakcie sesji- z przejściem na główny parkiet problem ten powinien zostać zniwelowany, jednak zanim to się stanie kurs może już sporo urosnąć

Rekomendacja kupuj z ceną docelową na 10.11 pln w perspektywie 6 miesięcy.

Raport wydano przy cenie 6.46, o godzinie 2.35, 7 października 2015 r.

Dodaj blog w kręgach Google+

Autorzy strony informują, że nie wykonują działalności maklerskiej składającej się z doradztwa inwestycyjnego, zarządzania portfelem, ani jakiejkolwiek innej działalności maklerskiej określonej w Ustawie o Obrocie Instrumentami Finansowymi w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) i w odpowiednich rozporządzeniach. Transakcje dokonywane przez użytkownika strony uważa się za jego własne, niezależne decyzje. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “NC potrafi zaskakiwać- czyli PGS Software jako spółka na lata i nie tylko

 1. Widzę, że próbujesz się zrehabilitować po rekomendacji Kerdosu i powiem ci, że faktycznie znalazłeś prawdziwą perłe, a jak tak dalej pójdzie to może to być drugi Cloud, który w krótkim czasie wzrósł z 1 na 100, w bardzo szybkim czasie, a branza i perpektywy bardzo podobne.

  Dzieki

  Polubienie

 2. Rzeczywiście, perła…
  Ja zazwyczaj unikam spółek z NC i dlatego z racji braku czasu rzadko analizuję spółki z tego dz, jednak ta firma spełnia wszelkie możliwe wymagania…
  Przyjrzę się jeszcze ich produktom i przeanalizuję wyniki z ostatnich lat /wiem, że Ty to zrobiłeś, jednak brakuje mi dokładniejszych danych, poza tym lubię sprawdzać „pewne” typy po 10 razy 🙂 /, może warto też poszukać opinii pracowników, podpytać jakichś, zwłaszcza „wyżej postawionych w firmie” o atmosferę, warunki pracy i płacy itp.
  Na pewno bardzo interesująca firma… dzięki za typ i pozdrawiam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s