Idą święta – czyli analiza techniczna CI Games

W świetle ostatnich dni na CI Games pojawiło się bardzo wiele technicznych sygnałów dających oznaki kontynuacji trendu zapoczątkowanego w maju.

Ponieważ spółka jest walorem bardzo technicznym przeanalizujmy trend od początku. 

Interwał miesięczny- dla inwestorów długoteminowych

Tu pojawił się bardzo silny sygnał kontynuacji trendu w postaci przełamania i zakończenia trendu spadkowego trwającego ponad 4 lata. Sygnał ten jest o tyle ważny ponieważ w interwale miesięcznym nie ma tak zwanych „fałszywych” wybić ponieważ świece tworzą się bardzo długo. Co dla przykładu pokazują właśnie ostatnie miesiące na CIG, ponieważ w interwale tygodniowym i dziennym trend spadkowy został „potencjalnie” zakończony w sierpniu, jednak właśnie okazało się to fałszywe wybicie i teraz mamy prawdziwy sygnał.

interwał miesieczny

Interwał tygodniowy- dla inwestorów średnioterminowych

Tu od sierpnia formowała się nam chorągiewka (17-22). Nastąpiło znów fałszywe wybicie, tym razem z ryzykiem dla byków. Wielu przestraszonych inwestorów zaczęło wyprzedawać swoje akcje, jednak zostały one zebrane przez profesjonalistów- co widać po dolnym cieniu przedostatniej świecy. Następnie nastąpiło wybicie i kurs odbił się od górnego ograniczenia wybitej chorągiewki. Sygnał ten jest o tyle wartościowy, ponieważ chorągiewki mają wysoką skuteczność w określaniu kontynuacji trendu, a sukces wyjścia górą oznacza kolejną falę o zakresie podobnym do starej. W tym przypadku fala powinna osiągnąć kurs 28-30.

tyg 1

Interwał dzienny- dla inwestorów średnio i krótkoterminowych

W interwale dziennym widzimy wyjście górą z długiej konsolidacji oraz udane, dynamiczne wybicie lokalnego oporu 19.90. Ponieważ po wybiciu opór stał się wsparciem, a wzrost był dynamiczny i to na luce hossy, powinniśmy dziś mieć sesje przestoju, powiązaną z testowaniem wsparcia. Jeśli wsparcie dziś nie polegnie( pojawi się potwierdzenie formacji wybicia) W następnych dniach kurs powinien szybko dojść do poziomów 21.49 i 22.48 i testować kolejne opory, które prawdopodobnie zostaną przełamane, dzięki wsparciu pozytywnych sygnałów na interwale tygodniowym i miesięcznym.

dzienny

Jeśli wykres jest prowzrostowy to dokąd może on nas zaprowadzić, gdzie zgarnąć Take Profit?

Technicznie zaczyna się dopiero trzecia fala trendu wzrostowego, która powinna osiągnąc kurs 28-30. przypominam, że każdy pełny trend składa się z 3 fal wzrostowych i 2 fal korekcyjnych wypadająch naprzemiennie. Ponieważ odwrócenie trendów nastąpiło książkowo( po 3 latach spadków, ponad 1 rok trendu bocznego 7-9, i następnie wybicie) można spodziewać się iż w okresie długoterminowym kurs zaprowadzi nas na poziomy nawet ponad 50 ponieważ, każda kolejna fala jest teoretycznie większa.

take profit na 100

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s