Prezes CI Games kupuje akcje własnej spółki

Marek Tymiński, kierujący warszawskim producentem gier, który na koncie ma takie międzynarodowe hity, jak „Lords of the Fallen”, czy serię „Sniper” dokonał zakupu akcji spółki.

W wyniku transakcji nabył łącznie 10 tys. walorów CI Games, po średniej cenie 20,44 zł. W sumie na zakup akcji wydał niemal 204 tys. zł. – Zakup akcji jest wyrazem mojej długoterminowej wiary w spółkę. Jestem przekonany, że przed nami zdecydowanie najlepszy okres w jej historii związany z premierą „Snipera 3″ oraz kolejnymi projektami, które realizujemy. Patrząc z tej perspektywy to bardzo dobra inwestycja – tłumaczy nam prezes CI Games.

W wyniku transakcji Marek Tymiński posiada obecnie prawie 6,4 mln akcji notowanego na GPW studia, co stanowi 45,75 proc. ogólnej liczby głosów w spółce.

W piątek od rana akcje CI Games drożeją prawie o 3 proc. Za walory Trzeba zapłacić 20,81 zł, czyli o niemal 168 proc. więcej niż na początku tego roku. Analitycy ING Securities zalecają kupno akcji i wyznaczyli cenę docelową na poziomie 30,6 zł (rekomendacja wydana przy cenie 18,39 zł). Wzrost notowań to konsekwencja spodziewanego na przyszły rok sukcesu sprzedażowego gry „Sniper 3″. Eksperci spodziewają się rekordowych wyników w 2016 r. – liczą, że firma dzięki premierze wygeneruje około 192 mln zł przychodów i 62 mln zł zysku netto.

*Tekst nie jest moim autorstwem i został skopiowany w celach informacyjnych ze strony parkiet.com. Autorem tekstu jest Michał Duszczyk.

20150724142154

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s