Okazja na NC jakich mało!- czyli jak skorzystać na nieuwadze innych inwestorów

Przeglądając rynek w poszukiwaniu potencjalnych okazji/ perełek natknąłem się na bardzo ciekawą spółkę. Ostatnio została przedstawiona ambitna strategia, która zakłada rozwój w perspektywistycznej branży jaką jest fotowalika( produkcja energii elektrycznej ze światła słonecznego przy pomocy paneli fotowalicznych< słonecznych>). Mowa tu o 01Cyberaton.

Z dostępnych informacji wiadomo, że niedługo wejdziemy w okres gdzie w Polsce będzie powstawało wiele gospodarstw domowych na tym modelu a branża znajdzie się w prawdziwym rozkwicie.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18951472,potop-przetargow-i-przeciazenie-na-slonecznym-rynku.html?biznes=poznan#BoxBizImg

5

Dużym plusem spółki jest potężne niedowartościowanie. Nie uwzględniając nowej strategii, wartość księgowa na jedną akcje po wynikach za II qw. 2015 r. wynosi 11,075 zł, kiedy kurs akcji znajduje się na poziomie jedynie 2,6-2,8 zł. w ostatnich dniach! Dodając potencjalne przychody w najbliższych latach w prostych wyliczeniach możemy uzyskać, iż za rok wartość księgowa na akcje powinna wynosić 13,85, a za 2 lata, będzie to już ponad 20, czyli ponad 100%.

Nie wspominając już o tym, iż przychody za II qw. 2015 r. wyniosły 2 791 mln( co stanowi wzrost o 158% w porównaniu do kwartału I), gdy spółka jest wyceniana jedynie na 12 104 mln. na naszym parkiecie.

Ciekawe jest też to, że obecna „reaktywacja” spółki i jej powrót na „dobre tory” zostaje zauważany przez
większościowych akcjonariuszy, którzy powiększają swoje udziały- komunikat ESPI.

Nie można też narzekać na sytuację techniczną, która wygląda jak „zaplanowany plan pod zbieranie większej liczby akcji” i wygląda następująco.

Kurs obecnie konsoliduje się na potężnym podwójnym wsparciu ( co pozwala na postawienie ciasnego SL), które mimo wielu prób nie zostało przebite. Zauważalna jest też duża formacja trójkąta, po której przebiciu górą można spodziewać się dynamicznych wzrostów do 3.92, 5.48 i 7.48 w szybkim czasie, a najbardziej budujące jest to, iż te wzrosty i tak nie odzwierciedlały by wartości księgowej spółki.

01cyb 1

Spółka wyprzedana w interwale miesięcznym, tygodniowym i dziennym- rzadko spotykana sytuacja, która oznacza głęboki, silny dołek i wyczerpanie potencjału dalszych spadków oraz daje perspektywy na duże wzrosty co by komponowało się z powyższymi tezami.


01 cyb 3

Wskaźniki A/D po ostatnich miesiącach szorowania po dnie zaczął powoli odbijać w górę.

01 cyb2

Podsumowując sytuację techniczną i fundamentalną wzrosty są nieuniknione, i tak naprawdę wszystko zależy od tego kto szybciej zauważy spółkę i dokona zakupu jej akcji. Jednak warto mieć na uwadze, iż to rynek New Connect, gdzie nie zawsze wszystko toczy się jak powinno, więc dla bezpieczeństwa warto ustawić Stop lossa( automatyczne zlecenie sprzedaży po osiągnięciu przez kurs wybranej wartości)

Zlecenie kupna 2.7-2.8

Stop loss 2.42

TP dla 1-t 3.15, TP dla 1-m 3.8, TP dla 3-m 7.5, TP dla 1-r 13.85

Reklamy

10 uwag do wpisu “Okazja na NC jakich mało!- czyli jak skorzystać na nieuwadze innych inwestorów

 1. Witam, ja chciałbym przedstawić sytuację na walorze ERNE.
  Wykres spółki jest bardzo czytelny gdzie od dłuższego czasu zalicza coraz wyższe wierzchołki, z korekta płaską gdzie odbywa sie akumulacja.
  Na dodatek wczoraj Fund2 ponownie dokupił kolejny pakiet akcji.
  Split był 1:155 gdzie dzisiejsza cena to 2gr a była po 7gr więc kurs min w nie długim czasie będzie chodził po 10zł.
  Od sesji 24 września 2015r. ENRE znalazło sięna liście NCIndex30.
  Dodatkowo QubicGames podmiot zależny notowanej Erne Ventures rozpoczął sprzedaży gry „Geki Yaba Runner” na rynku japońskim.
  Ogólnoświatowa premiera tej produkcji jest planowana na czwarty kwartał tego roku.
  Co autor sądzi o spółce?

  Polubienie

  1. Split powoduje zwiększenie płynności danej spółki (to jeden z powodów decyzji o splicie) – to może skutkować większymi obrotami i uzyskaniem lepszego kursu, ale sam w sobie nie wpływa na wycenę spółki. Dlatego też nie widzę jakichś specjalnych korzyści, wynikających z podziału akcji – no, może oprócz lepszego samopoczucia z posiadania większej liczby danego waloru 😉

   Polubienie

  1. Już kiedyś przeczytałem dokładnie o tej spółce na tym blogu. Wszystko zachęcające ,postanowiłem poczekać na raport. Mam uraz do spółek bez zatrudnienia i z dziewięcioma członkami Rady Nadzorczej o bardzo ciekawych biografiach. Już byłem bliski zakupu, teraz wiem jak czytać takie zachęty.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s