Co dalej z kursem CI Games?- Analiza techniczna

Po ostatnich 3 sesjach dostałem, aż 38 wiadomości z zapytaniem o sytuacje techniczną spółki CI Games .Wiele osób pisało, iż kupiło akcje pod wpływem mojej analizy technicznej( przeczytaj analizę). Średnia kupujących wynosiła 21.4, a zapytania najczęściej brzmiały:

*czy jutro odbicie?

*czy sprzedawać akcje i uciekać?

*czy to korekta wzrostów i warto być cierpliwym?

Postanowiłem zareagować, zwłaszcza iż dziś wydarzyła się ważna sesja. Przejdźmy do analizy.

Analiza z 8 sierpnia( przeczytaj analizę) zaczyna się wypełniać dokładnie tak jak założyliśmy. Po pokonaniu trendu spadkowego, zaczęła się formować nowa fala z zasięgiem 28.9- pierwotnie. Dzięki korekcie w trakcie ostatnich 3 sesji zasięg fali wydłużył się na 33.4. Jak to prezentuje się dokładnie?

Analiza techniczna

*potwierdzenie teorii fal Elliota na wykresie- oznacza to, iż jesteśmy w 3 fali Elliota( 2 wzrostowej), przy czym dopiero po pierwszej podfali wzrostowej. Aby to uzmysłowić przedstawiam wam wizualizacje.

Giełdopedia w skrócie: Teoria fal Elliota- Zgodnie z tą teorią rynek porusza się według ściśle określonej liczby szczytów i dołków. Przykładowy wzrost wymaga pięciu fal, aby osiągnąć szczyt, podczas gdy spadek wymaga zaledwie trzech fal. Przy czym każda z fal wzrostowych zbudowana jest z pięciu podfal- 3 wzrostowych i 2 korekcyjnych.

fale eliota cig

FALA CIG 1

fale cig 2

Odbicie się spadków od silnej strefy wsparcia 21.98-22.48.

strefa wsparcia

Wskaźniki na silnym wyprzedaniu

wskazniki

Podsumowując uważam iż potencjał spadków się wyczerpał, nie ma żadnych sygnałów końca trendu, ale za to jest dużo sygnałów kontynuacji trendu. Spodziewana krótka konsolidacja, bądź dynamiczne wybicie jak w przypadku poprzednich fale korekcyjnych. Trend wzmacniany poprzez pozytywną sytuacje w spółce( okres przedpremierowy< okres żniw dla akcjonariuszy branży gaimngowej>, pozytywne rekomendacje biur maklerskich, największy akcjonariusz dokupuje akcje, drugi największy akcjonariusz- PZU, nie realizuje sporych już zysków, duże wzmocnienie „hypu” na temat gry wśród adresatów).

Spodobali ci się Giełdowi Milionerzy? Poznaj wyniki propozycji inwestycyjnych z ostatnich 30 dni:

Pgssoftware– wzrost o 23%( max. 31.37%)- 15 dni

CIGames– wzrost o 12.4%( max. 23.76%)- 14 dni

01Cybaton– wzrost o 12.6%( max. 27.70%)- 9 dni

Ursus– wzrost o 14.59%- 30 dni

Kerdos– wzrost o 5.45%( max.20%)- 20 dni

Dołącz do milionerów i zaglądaj częściej!

Reklamy

7 uwag do wpisu “Co dalej z kursem CI Games?- Analiza techniczna

 1. W tej chili jak dla mnie CI Games jest na etapie wzrostów. Rekomendacje jakie otrzymuje ta spółka napawają optymizmem także jest szansa na zyski i to wysokie jeśli ktoś w tej chwili zacznie inwestować. Kwestia tego że tak na prawdę do premiery gry Sniper: Ghost Warrior 3 akcje CI Games będą rosły.

  Polubienie

  1. Rekomendacje w sumie ostatnio pojawiły się raptem trzy. Jedna DM BOŚ, szczerze mówiąc kuriozalna „sprzedaj” – tyle że nie poparta żadną spójną, koherentną argumentacją tylko sloganami ze szklanej kuli. Oraz dwie „kupuj” BZ WBK oraz ING, uzasadnione podobnie, w odróżnieniu od BOŚ trzymają sie kupy i to nieźle. Co do samego obecnego kursu – nie jest zły, a biorąc pod uwagę fakt, ze do premiery SGW3 jeszcze daleko, trzeba uznać, że to kursy wysokie pokazujące nie tyle nadzieje związane z rpzyszłością spółki, co jej obecny niezły status.

   Polubienie

   1. Zgoda co do analizy i prognozy BOŚ (już się kiedyś na nich ostro przejechałem i paru moich giełdowych znajomych również), ale tak czy siak – jakoś w przypadku CIG nie dostrzegam obecnie wzrostów. Argumenty ze żniwa będą przedpremierowo oczywiście do mnie trafiają, pytanie tylko z jakiego poziomu do tych żniw start będzie, bo gdyby był z propgnozowanych przez BZ i ING ok. 30 to bardzo się cieszę, na razie jednak bliżej 20 niż 30 i jakoś nie widać końca. Chyba, że się mylę. Wolałbym.

    Polubienie

   2. Oczywiscie, ze blizej do 20, caly czas tak bylo. Na razie sytuacja bez zmian, i na „kreskach” ani oscylatorach nie ma zadnych negatywnych czynnikow, przez ktore mozna by bylo sie martwic, a wrecz przeciwnie. Spolka jest w trendzie i to silnym, a z trendem nie nalezy sie kopac, zwlaszcza jak na horyzoncie nie ma zadnych negatywnych czynnikow z zewnatrz. Przy znam sie, ze na ostatnich sam zakupilem akcje spolki, poniewaz moj system wygenerowal wiele sygnalow kupna. Pozdrawiam, a przedzial 20/30 to jednak sporo, bo to wzrost o 50%.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s