#MIT3- Moda dalej w hossie

W otaczającej nas rynkowej atmosferzs możemy zaobserwować kiedy rzeczywistość staje się mitem. Bowiem branża modowa staje u progu hossy. Mówi się, że w każdej branży lider dyskontuje przyszłość mniejszych konkurentów, czy tak jest i tutaj? 

Na to wychodzi. Najpierw nastąpiło zatrzymanie kursu spółki LPP na początku roku.. Przez ostatnie miesiące możemy zauważyć wielki zawód w oczach inwestorów CCC. Kursy Monnari i Bytomu zatrzymały się po ostatnich rajdach i nie mają siłę się wzbić w górę o nawet parę procent. Mimo nadchodzącego najlepszego kwartału dla owej branży! Jeszcze radzi sobie jakoś Vistula, jednak tak jak wspomniałem małe spółki ucierpią na końcu.


 

Najgorsze jest to, że to wszystko nie jest spowodowane realizacją potężnych zysków wypracowanych przez lata, to wynik spadku dynamiki przychodów i problemów z ekspansją 2 potentatów: LPP I CCC. Oczywiście można się spodziewać dobrej końcówki <idą święta> jednak to by było na tyle i na lata 2016-2017 nie ma co liczyć.

Ostatni mini-krach na 2 największych spółkach z branży.

MIT: Branża modowa dalej jest w hossie.

Rzeczywistość: Branża modowa wchodzi w faze bessy.

gm obalamy mity

Ciekawostka: Podczas zatrzymania się potężnego rajdu LPP, zaczeła się hossa na spółkach growych które zaczeły przejmować role „najbardziej atrakcyjnych” na Warszawskiej giełdzie. Zaczeło się od sukcesu 11Bit Studios, poparte sukcesem CD Projekt i w oczekiwaniu na wielki sukces Vivid i CI Games. Warto zauważyć, że hossa w branży na świecie trwa stosunkowo krótko( od II połowy 2013r.).

Reklamy

8 uwag do wpisu “#MIT3- Moda dalej w hossie

 1. Ciekawostka o spolkach growych ma taki wydzwiek, ze trend na grach dopiero wchodzi u nas we wlasciwa faze wzrostowa?
  Czy ze jest ogolnie krotki i u nas tak samo jak na swiecie juz sie wyczerpuje?
  Bo tak troche dwuznacznie to rozumiem.

  Polubienie

 2. Wysnuwasz zbyt daleko idące wnioski. Moim zdaniem mylisz się mocno co do kondycji odzieżówki. Być może rzeczywiście LPP ma jakieś problemy ale w przypadku innych firm odzieżowych raczej wszystko dopiero przed nami. To, że kurs CCC spada to głownie efekt naganiaczy i takich właśnie prognoz jak Twoja. Fakt, że firma ta musiała lekko skorygować w dół prognozy o niczym złym nie świadczy ale na ynwestorów „kilkudniowych” faktycznie może to mieć zły wpływ i kojarzyć się z tragedią stąd masowa wyprzedaż akcji, która z kolei dla długoterminowych jest okazją do udanych zakupów. Co do mniejszych spółek – one dopiero się rozkręcają, nie da się temu zaprzeczyć.
  Czytam regularnie informacje na tej stronie ale coraz bardziej mam wrażenie, że nie jesteś całkowicie obiektywny w tym co piszesz i że wykorzystujesz fakt, że Twoją stronkę odwiedza dużo ludzi i w ten sposób wywierasz mniejszy lub większy wpływ na kurs akcji różnych spółek. Z drugiej strony trudno się tamu dziwić, pokusa jest duża. Dodatkowo, nikt przecież nie musi podążać za Twoimi radami, każdy przecież ma swój rozum i podejmuje samodzielnie decyzje.

  Polubienie

  1. Moze faktycznie sie myle. Czas pokaze… post wyszedl glownie z tego tematu ze pozycje na spolkach modowych zamykalem w I polowie 2015 roku. I argumenty, ktorymi sie sugerowalem podczas zamykania pozycji sklonily mnie do napisania takiego postu, zwlaszcza w swietle ostatnich spadkow na CCC I LPP.

   Pozdrawiam i zycze sukcesow i dziekuje za uwagi, postaram sie byc „obiektywniejszy”

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s