Spółki z szansą na wzrost o 100% w 2016- CI Games

CI Games (dawniej City Interactive) to międzynarodowy wydawca oraz  polski producent gier komputerowych na komputery osobiste i konsole, w tym Xbox 360 i Nintendo Dual Screen. Poza siedzibą w Warszawie, firma otworzyła studia w Rzeszowie, Katowicach i Poznaniu. Powstały również biura firmy w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Przewagą konkurencyjną spółki jest umiejętność tworzenia gier ze średniej półki cenowej w założonym czasie i budżecie, z utrzymaniem odpowiedniej jakości. Jeden z tytułów, Sniper: Ghost Warrior, odniósł w 2010 r. duży sukces sprzedażowy na całym świecie. – źródło:  www.stockwatch.pl

Czy CI Games zostanie hitem 2016 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych? O co chodzi i jak wygląda potencjał nowej produkcji CI Games?

Nowy produkt Warszawskiego studia Ci Games, ma przerwać złą passę spółki i uplasować ją o rangę wyżej niż obecnie, gdzie znajdują się już inne polskie studia jak CD Projekt i Techland. Czy faktycznie istnieją jakiekolwiek szanse i czy CIG będzie u miał je wykorzystać?

Czy gra ma szanse osiągnąć sukces?

Rewolucja Graficzna

Od strony technicznej Sniper: Ghost Warrior 3 na PC wykorzystuje potencjał zaawansowanego silnika CryEngine, co przełożyło się na wyraźny skok jakościowy pod względem oferowanej grafiki. Jako że „trójka” jest pierwszą odsłoną cyklu, projektowaną z myślą o konsolach ósmej generacji – to na nich właśnie różnice w jakości oprawy widoczne są najbardziej.

Obejrzyj prezentacje gry

Krótko mówiąc nowy Snajper prezentuje się po prostu pięknie i przykuwa wzrok do monitora, widać że CIG dba o każdy detal, dorównując największym producentom na całym świecie.

Rewolucja Technologiczna z „bullect cam”

Swoboda oraz spory zakres możliwości działania pozwalają na eliminację przeciwników na wiele różnych sposobów. Jednak jak na rasową grę snajperską przystało, najbardziej efektywne są oczywiście dyskretne metody działania. W myśl zasady, że wrogowie nie mogą zabić czegoś, czego nie widzą, najwięcej korzyści da nam rzecz jasna ciche przemykanie za plecami wrogów oraz eliminacja celów w sposób niebudzący podejrzeń. Jednym z najważniejszych elementów gry jest tradycyjnie zaawansowany i wyjątkowo realistyczny model odwzorowujący lot pocisku. Sukces każdego oddanego strzału zależeć może od wielu czynników, takich jak dystans do celu, siła wiatru, a nawet temperatura I wilgotność powietrza. A że o amunicję na terenach wroga jest niezwykle trudno, do każdego strzału musimy podejść z niezwykłym wręcz pietyzmem. Duże mapy, na których toczy się rozgrywka pozwalają również na prowadzenie pojazdów w celu szybkiego przemieszczania się.

Pozytywna reakcja graczy w porównaniu do poprzednich części

Ostatnie gry CIG charakteryzowały się tym, iż budziły wielkie niezadowolenie i rozgoryczenie w środowisku gaimngowym. Tak nie jest z Trzecią częścią Snajpera. Na każdej stronie związaną z branżą widać pełno pozytywnych komentarzy na temat produkcji jak i samego studia.

Naprawdę spoko wygląda ta gierka. Osobiście nie byłem jakoś przesadnie podniecony sgw2, ale jedynka była zarąbista, a teraz sgw3 dzięki otwartemu światu, świetnej realistycznej grafice i temu, że nie szykuje się typowy i nudny FPS jak wszystkie inne, tylko gra wymagająca korzystania z mózgu i wyobraźni prawdopodobnie będzie o wiele lepsza. Pokazy na E3 i Gamescomie – zwłaszcza ten drugi – dowiodły, że za rok będzie w co grać 🙂

– źródło. www.gry-online.pl

Zdecydowanie czekam, widziałem sporo filmików na youtube i widać duży progress porównując do 2jki (w jedynke nie grałem). Szczególnie przypadła mi do gustu misja pokazywana na gamescom, jest otwarty świat, kraftowanie, dron i widać że postawiono na realizm (co mi odpowiada!). Wybieram się w Październiku na PGA i mam nadzieję, że będzie możliwość zagrania w Snipera 3 😉

– źródło. www.gry-online.pl

I loved the first two, but this just looks like it’s on another level. The graphics look great, gameplay looks great; can’t wait to get this!

– źródło. www.youtoube.com

This is an amazing improvement from Ghost Warrior 1 and 2. Always been a fan of Sniper Ghost Warrior and snipers in general! This is the hyper realistic game I have been WAITING for! It tests your patience, it tests your mind, it demands strategy, dedication, love it! I can’t wait for this release! 

– źródło. www.facebook.com

 Tracking, stalking, cover vs. concealment, Survival Escape Resistance Evasion, how to not be tracked, target acquisition, enemy vehicle, artillery, tank, and aircraft recognition. Radio and satellite communication.

– źródło. www.facebook.com

This looks like revolution in the Sniper Ghost Warrior family. Third part of a good sniping games can now be better than ever. CI Games make a real impressive step in to putting game into a sandbox and making non-linear mechanics. There will be scenario, but how we eleimante nex targets its up to us. A glad that we have some funny and practice stuff like iDroid, which can hack and is also our third eye. Whats looks very good is a flora nad this rain. It makes all so specific sens of action. Shoting is also tuned. Now it will be harder. Thats goo, becouse we will feel like a real sniper:)

– źródło. www.gamespot.com

Looks better than previous Sniper games, I am impressed by how the NPC’s continue to have real world activities and how your targets change locations so you would wait and take him out in a city instead of the jungle…if they pull that off it could be incredible, but I’ve played the previous Sniper game and it wasn’t very good…to be fair that one was very linear and this is open-world. Looks like there is a frame rate issue also, seems strange they would demo it like that….maybe it’s just the recording.

– źródło. www.gamespot.com

 Bardzo pozytywne reakcje krytyków na targach Gamescom

Ten potencjał sprawił, że CI Games może myśleć nie tylko o kontynuacji swojej gry, ale też stworzeniu swojej pierwszej gry FPS klasy AAA, sprzedawanej w standardowej cenie. Tytuł ten ma być wyjątkowo rozbudowany, przemyślany i ciekawy. Po obejrzeniu gameplay’a, który miałem okazję zobaczyć podczas konferencji prasowej CI Games jestem w stanie uwierzyć, że taki naprawdę będzie.

Przeczytaj całość: Klik

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2016 r. na całym świecie

World top50 2016

Gra z największym potencjałem z polskiej branży w 2016 r.

Przyszły rok będzie należał do trzeciej części „Snajpera”, nad którym pracuje CI Games. Jeśli żaden z mniejszych deweloperów nie zrobi niespodzianki, gra warszawskiej firmy będzie najlepiej sprzedającym się tytułem z Polski w 2016 r. Premiera jest zaplanowana na czerwiec. Gra, pokazywana od połowy ubiegłego roku na branżowych targach, została bardzo dobrze przyjęta.

— Liczymy na największy sukces gry w historii CI Games, co oznacza wiele milionów sprzedanych kopii — zapowiadał na początku grudnia Marek Tymiński, prezes warszawskiego dewelopera.

Dobre wyniki sprzedażowe „Snajpera 3” pozwolą warszawskiej firmie dołączyć do ścisłej branżowej czołówki, w której są obecnie CD Projekt i Techland. W sukces wierzą giełdowi inwestorzy, którzy od czerwca kupują akcje CI Games. W ubiegłym roku kurs urósł o ok. 180 proc. Ostatnie lata w wydaniu warszawskiego studia nie były najlepsze. Problemy zaczęły się podczas prac nad drugą częścią „Snajpera”, którego premiera była kilkakrotnie przekładana. Gra sprzedała się przeciętnie. Podobny los spotkał kolejną produkcję CI Games: „Lords of the Fallen”.

 Źródło: klik

Jak widać Sniper 3 Ghost Warrior ma szanse stać się wielkim światowym hitem, a CIG ma okazje dorównać polskiej i światowej czołówce. Czy ją wykorzysta?

Lepsza strategia spółki i marketingu.

CI Games jako jedyne, w najgorszym okresie dla branży( czyt. III kwartale) zanotowało 100% wzrost przychodów. Korzystając z serwisów jak steam czy amazon widać, że odpowiedzialny jest za to skokowy sprzedaż gier CI Games jak LOTF i Sniper Ghost Warrior 2. Widać, że CI Games robi wszystko aby zdobyć jak najwięcej funduszy na produkcje, oraz aby pokazać się jak z najlepszej strony i zbudować pozytywną „otoczke hype” wokół spółki już za wczasu.

Prezes sam wierzy w sukces.

Prezes studia Marek Tymiński tak głęboko wierzy w sukces, iż sam kupuje akcje własnej spółki za prywatną gotówkę.

Klik

Spółka się sądzi i wygrywa procesy. Pieniądze na Snipera są.

Kiedy większość zagrożeń została wyeliminowana, pozostało największe, czy CIG starczy funduszy. Łatwo było policzyć, iż do produkcji brakowało pieniędzy. Według moich prywatnych obliczeń było to dokładnie 8.2 mln. Jednak spółce udało się zdobyć te pieniądze, a dokładnie 2.3 mln DOLARÓW w wygranej batalii z jednym z światowych potentatów branży dystrybutorskiej Bandai Namo.

Więcej o procesie.

Skoro już wiemy iż Sniper Ghost Warrior 3 może stać się wielkim hitem, a same studio pracuje nad tym dokładnie aby tak było, jak potencjalny sukces może przełożyć się na wynik finansowy?

Przewaga nad polską i światową konkurencją.

CI Games może budzić zainteresowanie inwestorów gównie z dwóch aspektów. Posiada przewagę w kosztach produkcji i dystrybucji.

Przewaga w kosztach produkcji nad światową konkurencją, wynika oczywiście z tego, iż CI Games znajduję się po prostu w Polsce, gdzie koszty pracowników są o 34% niższe niż na Zachodzie czy w Stanach Zjednoczonych.

Przewaga w kosztach dystrybucji nad polską konkurencją jak CD Projekt, czy Techland wynika między innymi z tego, iż CI Games zdecydowało, że będzie prowadzić samodzielną dystrybucje gry w Stanach Zjednoczonych, używając do tego wcześniej wypracowanych sobie kontaktów. Jak twierdzi biuro maklerskie ING, ten krok pozwoli na uzyskanie Zysku 110 pln na jednej kopi w 2016r. Ja osobiście uważam iż te rozrachunki są przesadzone i uznaję iż CIG uzyska 95 pln z jednej kopii.

Obecne kiepskie raporty, budulcem pod raporty wyników potencjalnego sukcesu Snipera Trzeciego.

Produkcja gry AAA, wymaga potężnych nakładów finansowych co przekłada się obecnie na bardzo słabe raporty kwartalne. Co z kolei jest budulcem pod raporty „popremierowe” bowiem będzie widoczny kilkusetprocentowy skok przychodów i zysków.

Mała liczba akcji- szansa na spory zarobek.

Studio CI Games posiada bardzo mało akcji w stosunku na przykład do spółki CD Projekt. Krótko mówiąc wzrost kapitalizacji o 100 mln na CI Games, równa się wzrostu kursu o 7,19 na jednej akcji, podczas gdy dla porównania wzrost kapitalizacji o 100 mln na CD Projekt, równa się wzrostu kursu o zaledwie 1,05 na jednej akcji.

Mała kapitalizacja- spore niedowartościowanie.

CIG osiągając pełnie sukcesu może osiągnąć wynik finansowy na poziomie 135 mln. zysku netto.( o tym w osobnym artkule) Podczas gdy obecna kapitalizacja to zaledwie 298 mln. pln. Dom maklerski wycenia akcje CI Games na 30.60 prognozując 192 mln. przychodów i 62 mln. zysków netto.

Dlaczego uważam iż to mała kapitalizacja? CD Projekt w okresie premierowym Wiedźmina 2 posiadał kapitalizacje w granicach 850-950 mln, a zarobił jedyne 24 mln. Warto to wziąć pod uwagę jako benchmark.

Słaba złotówka wspiera wyniki spółki.

87% przychodów CI Games pochodzi z zagranicy. Osłabienie się złotówki o 13% wobec Euro oraz o 30% wobec Dolara daje możliwości na jeszcze pokaźniejsze wyniki niż zakładają biura maklerskie i ja osobiście.

Co na to wszystko Prezes?

Przeczytaj czat inwestorski przeprowadzony z Markiem Tymińskim na żywo

Klik

CI Games sposobem na kryzys? – Analiza Techniczna

CI Games oprócz tego, iż jest ciekawą i atrakcyjną spółka fundamentalną, wygląda też obiecująco technicznie. I przedstawia bardzo ciekawe „antykryzysowe podejście” widoczne również w obecnym tygodniu jak i na przestrzeni okresu spadków trwających od maja.

Dzisiejsza sesja to przewaga czerwieni, zatem na tym tle elementy rosnące zasługują na dodatkową uwagę. Jednym z nich jest wyraźnie chętny do walki CI Games, gdzie na wykresie dziennym popyt próbuje inicjować wybicie ze spadkowego, korekcyjnego kanału (o wymowie zbliżonym do flagi). Nawet sama perspektywa dotarcia do październikowych maksimów w ramach obowiązującego trendu wzrostowego wydaje się interesująca, bowiem z obecnych poziomów to prawie 19% przestrzeni.

 Źródło.

sposob na kryzys.png

Sygnały pozytywne:

Sygnał kupna na średnich kroczących, oraz wyjście kursu ponad „nie”.

cig 1.png

Sygnał kupna na MACD

cig 2.png

Sygnał kupna na RSI

cig 3.png

Podczas całej korekty wskaźnik AD w ogóle nie opadł.

cig 4.png

Przecięcie linii kanału spadkowego

cig 5

Sygnały negatywne:

Świeca doji z ostatniej sesji, to zły prognostyk, został jednak on wygenerowany na małym wolumenie co osłabia znaczenie tego sygnału.

Spodobała ci się analiza, zajrzyj częściej ! J  Może masz problemy? Napisz na gieldowimilonerzy@gmail.com a z chęcią pomogę.

30 uwag do wpisu “Spółki z szansą na wzrost o 100% w 2016- CI Games

 1. Mnie przekonało. Nie jestem znawca ale czytałem że ten rok to rok spółek dobrze wyselekcjonowanych. Wydajesz mi się osoba która wie co mówi i większy kapitał z lokat przezuce na cd project i właśnie ci games

  Polubienie

  1. Nalegałbym jednak, abyś jednak troche przeanalizował temat i podjał właściwą decyzje po analizie. Prosze też nie zapominać, że nie ważne jak duża jest okazja, trzeba inwestować z umiarem. A obecne otoczenie makroekonomiczne wręcz samo sugeruje, aby część kapitału mieć na lokatach. Co nie zmiena faktu, że teraz jest dobry moment na kupno spółek pod średni i długitermin ze względu na przecene trwającą od maja.

   Pozdrawiam

   Polubienie

 2. Cena była 28 zł a czytałem że do 40 dojdzie jak cyberpunk pójdzie w ruch wiec nie ma na co czekać. Dziś kupiłem za 30 tys z lokat akcji cd project za drugie tyle ci games jutro lub jeszcze dziś. ☺
  Nie rozumiem ludzi którzy jadą po autorze który jako nieliczny mówi konkretnie które akcje właśnie te wyselekcjonowane kupić. A sam tej selekcji niestety nie potrafię.
  Lokaty odpadają bo 3% mnie nie rajcuje . Mam nadzieje ze od jutra do góry ☺

  Polubienie

 3. CO ZA IDIOTA TO NAPISAL TE WYPOCINY ??? od kiedy cig jest najwiekszym producentem gier w Polsce ????? Reszty tych idiotyzmow nie ma nawet co komentowac bo widac ze to jakis domorosly leszcz idiota napisal w nadzieii, ze tacy sami durnie jak on beda kupiwac akcje tego smiecia. Rada … spierda.ac z tego syfa, ktory nie potrafi zarobic zlotowki, a prezes to idiota, ktory za kazdym razem oiperzy glupoty o tym, ze ma kolejna superprodukcje i tylko potem okazuje sie ze tych syfow nikt nie kupuje a spolka ma problem z osiaganiem jakichkolwiek zyskow. Na GPW sa tylko 2 dobre firmu z tej branzy CDP i 11BIT cala reszta to nic nie wart szajs korzystajacy z sukcesow tych 2 firm. PS ciekawe ile ten 8diota ktory napisal te bazgroly ma pieniedzy – obstawiam, ze nie wiecej niz 20-100 tys, a brandzluje sie jak by mial miliony

  Polubienie

 4. CO ZA LESZCZ IDIOTA TO NAPISAL TE WYPOCINY ??? od kiedy cig jest najwiekszym producentem gier w Polsce ????? Reszty tych idiotyzmow nie ma nawet co komentowac bo widac ze to jakis domorosly leszcz idiota napisal w nadzieii, ze tacy sami durnie jak on beda kupiwac akcje tego smiecia. Rada … spierda.ac z tego syfa, ktory nie potrafi zarobic zlotowki, a prezes to idiota, ktory za kazdym razem oiperzy glupoty o tym, ze ma kolejna superprodukcje i tylko potem okazuje sie ze tych syfow nikt nie kupuje a spolka ma problem z osiaganiem jakichkolwiek zyskow. Na GPW sa tylko 2 dobre firmu z tej branzy CDP i 11BIT cala reszta to nic nie wart szajs korzystajacy z sukcesow tych 2 firm. PS ciekawe ile ten 8diota ktory napisal te bazgroly ma pieniedzy – obstawiam, ze nie wiecej niz 20-100 tys, a brandzluje sie jak by mial miliony

  Polubienie

  1. Kolego po pierwsze to iż CIG jest największym producentem skopiowałem ze strony stockwatch z opisu firmy. Potem sam zaznaczam ze CIG ma szanse dorównać CDR i Techlandowi i w trakcie artykułu nad tym debatuje przedstawiają różne argumenty. CO do obrażania innych osób nie Bede nawet komentował. Pozdrawiam

   Polubienie

 5. Chcę do mojego portfela dorzucić firmę z branży gier. Do wyboru – CDR lub CIG.
  Nie jestem geekiem, ale czasami zdarzało mi się zarwać nocki przy dobrej grze.

  CDR to marka sama w sobie. Światowa czołówka. Jeżeli Cyberpunk odpali, to akcje mogą skoczyć hen hen wysoko a CDR wskoczy do WIG20.

  CiG na moje jest nieco przewartościowany – demo Snipera – spoko, jednak czy możemy liczyć na sukces komercyjny? Red zarobił porządnie dopiero na trzeciej części Wiedźmina – w gatunku RPG, gdzie na prawdę ciężko o dobre produkcje.

  Sniper jako tako również ma swoją niszę, jednak FPSów w świecie gier od groma. COD, CS, MoH – sprzedaż może być OK, ale nijak to się ma do Wiedźmina.

  Jeżeli Cyberpunk wypali – bo na ten moment cisza kompletna w temacie, to wtedy bańka będzie dmuchana jak na początku milenium. Teraz można grać na nadzieję i oczekiwania wobec Snipera, jeżeli jednak sprzedaż słabo pójdzie, to nie będzie jak uciekać z tonącego okrętu.

  Czyli wniosek prosty – z CiG albo wszystko albo nic.

  Polubienie

  1. Jakbyś zajrzał na początek mojego bloga zauważyłbyś promowanie CD Projekt. Jednak rynek do końca nie interesuje kto robi wspanialszą gre, tylko ile ta gra może zarobić w stosunku do kapitalizacji, a ta na CIG jest bardzo mala. I tu właśnie popełniasz błąd bowiem uwzględniając sprzedaż jedynie 1.5 mln kopi jest obecnie bardzo niedowartośćiowany. A na CDR nie ma obecnie pod co grać/ inwestować. Radziłbym kupno obu firm w stosunku CIG 3:1 CDR, a tydzień przed premierą Snajpera statystyki bym te wyrównał. Dodam, iż jeśli jesteśmy inwestorami średnioterminowymi, to kupowanie spółki produkującej gry raz na 3-4 lata, 7 miesięcy po premierze to czyste samobojstwo finansowe. Tak jak mowie, osobisie uwazam iz warto posiadac akcje CIG w stosunku do CDR 3:1 A co do tego przewartosciowania? Jak to oceniasz, zle raporty kwartalne? Wiesz ze CDR prawie wszystkie raporty kwartalne podczas produkcji mial na minusie tak samo jak obecnie CIG? Zreszta technika prawde powie, na CIG jest inicjowane kolejne wybicie, a na CDR wyjscie dolem z konsolidacji. Jednak jest w CDR jedna bardzo wazna rzecz- wieksze bezpieczenstwo inwestycji, bowiem nawet jak teraz kurs osunie sie na poziomy 17-18 pln, zdecydowanie pod Cyberpunka kapitalizacja moze wyniesc 3.3-4 mld pln.

   Decyzja oczywiscie nalezy do Ciebie, ja jesli nie jestem zdecydowany na jakas spolke, porownuje ja dokladnie z inna przez tydzien-2 i obserwuje co sie dzieje na sesjach. I to proponuje Tobie, popatrz jak rozwija sie sytuacja na CIG, popatrz jak na CDR i wtedy dokonaj wyboru. Lepiej zarobic mniej, ale zarobić, a akcje ci nie uciekną.

   Pozdrawiam

   Polubienie

 6. Myślę że w 2015 spółka CI Games znacznie sobie podniosła poprzeczkę bo ich wzrost akcji przekroczył i to dużo 100%. Także w 2016 roku może być już nie tak łatwo, za to z drugiej strony ma być w tym roku premiera Sniper: Ghsot Warrior 3 także wszystko jest możliwe. Jeśli tylko gra im się uda to będzie dobrze.

  Polubienie

  1. Nie rozumiem. Ludzie nadal po tylu latach inwestowania się nie nauczyli, że jak coś wzrosło o 100% to nie znaczy, że nie wzrośnie drugie tyle. I odwrotnie, jak coś spadło 70%, to nie znaczy że to dołek i nie zbankrutuje. Jeśli fundamenty i perspektywy pozwalają spółka może rosnąć bardzo długo… a tu jest obecnie to i to po restrykturyzacjach przeprowadzonych w ostatnich miesiącach. W 2010 r. CI Games urosło z 2 pln na 37 pln. Osoby które kupiły za 2 pln Twoim zdaniem mieli sie wycofać przy 4 pln zarabiając 100% bo poprzeczka była za wysoko? Przypominam, iż wzrosty były spowodowane Sniperem 1.

   Pozdrawiam

   Polubienie

   1. Jak odniesiesz się do rewelacji wzrostu kursu powyżej 30PLN, które predykowałeś jeszcze kilka miesięcy temu? Troche słabo z tym wyznaczaniem kierunku, dlaczego niby teraz ma rosnąć a nie dalej spadać?

    Polubienie

 7. Daleko mi do ironii 🙂
  Wstawiales tam linki do kontraktów jeśli dobrze pamiętam Turcji i coś tam jeszcze chciałem coś zweryfikować jako ze obserwuj spółce od jakiegoś czasu

  Polubienie

   1. Szkoda czasu na KNF.
    Chciałem się wesprzeć twoją poprzednia analizai zastanowić się nad wejściem, narazisr wszedłem w softblue po 0,69 zobaczymy

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s