Vivid Games kolejna spółka z potencjałem na wzrosty w 2016.

Zanim przeczytasz, dowiedz się dlaczego:

uważałem iż przy poziomie 1700 punktów na wig20 nastąpi zwrot, kiedy większość widziała spadki- klik

uważałem iż w najbliższym okresie KGHM czekają wzrosty i będzie można wiele zarobić- klik

Przeczytaj również ostatnie wyniki portfela- klik

Vivid Games- Vivid Games SA działa na rynku od ponad 5 lat. W tym czasie zrealizował ponad 150 projektów. Kompetencje technologiczne, doświadczony zarząd i zgrany zespół profesjonalistów sprawiają, że produkty spółki były wielokrotnie nagradzane przez czołowe magazyny branżowe.

Analiza techniczna

Mimo ostatnich głębokich spadków wykres wysyła wiele sygnałów, iż w najbliższym czasie można spodziewać się silnych wzrostów.

Na Vivid łatwo wychwycić okresy dystrybucji i akumulacji akcji, za pomocą górnych i dolnych cieniów świec w interwale tygodniowym. ( Przypominam, iż dystrybucja charakteryzuje się sprzedażą akcji po sporych wzrostach w trakcie wzrostów, a nie podczas spadków, a akumulacja charakteryzuje się kupnem akcji po głębokich spadkach, w trakcie spadków.) Okresy te zaznaczyłem na wykresie, dystrybucja- czerwony, akumulacja- zielony. Po tych okresach zawsze następywała zmiana tendencji.

akumulacja dystrybucja.png

Pojawienie się świecy na wzór młota w interwale tygodniowym, która zawsze na Vivid zwiastowała odwrócenie negatywnej tendencji i wzrosty.

mloty.png

Ostatnie 3 sesje, doskonale pokazują, iż byki nie pozwalają na dalsze spadki. Co ciekawe punkt, którego bronią znajduje się w kluczowym miejscu. Ważną informacją jest też to, iż sesja piątkowa mogła być tą decydującą, ponieważ przez większość sesji kurs spadał o 5%, a akcje widocznie były „zbierane” od słabszych inwestorów w samym „dołku:, aby w ostatnich minutach sesji zniwelować cały spadek i doprowadzić do zamknięcia na poziomie -0.23%. Mówi się, iż decyzje podejmowane pod koniec sesji, oraz pod koniec tygodnia są bardzo ważne i często trafnie zwiastują zachowanie się kursu w następnym czasie.

Strefa wsparcia.png

Silne wyprzedanie w interwale dziennym i tygodniowym. Wysokie w interwale miesięcznym.

Wsparcie w postaci średniej kroczącej EMA w interwale miesięcznym.

I najważniejszy sygnał moim zdaniem. Pozytywna dywergencja na MACD w interwale dziennym, oraz potencjalny sygnał kupna na MACD.

MACD

Analiza fundamentalna

Skąd spadki na Vivid Games, czy z sytuącją spółki jest aż tak źle? Moim zdaniem zdecydowanie nie, a akcje były sprzedawane w większości w panice i z powodu małego pojęcia o branży w jakiej działa Vivid.

Po pierwsze, mało inwestorów o tym wie, albo może o tym nie pamięta, iż poprzedniczka Real Boxing 2, czyli Real Boxing, wysokie zyski zaczoła przynosić, parę miesięcy po premierze, aby szczyt zyskowności osiągnąć w 2 lata po premierze. Dlatego „ekscytowanie się” iż premiera Real Boxing 2 się nie udała i jest klapa, jest błędne, ponieważ gry mobilne oparte na mikropłatnościach, to nie konsolowe blockbustery, które mają szczyty sławy od razu po premierze, a zupełnie odwrotnie, „po czasie”. Spółka widać, że wspiera cały czas działania swojej nowej gry udostępniając nowe aktualizacje, dzięki którym gra cały czas utrzymuję się w pierwszej 10 gier sportowych na urzązenia IOS( Apple). Dlaczego Apple? Ponieważ, urządzenia te generują aż 75% przychodów w branży.

Vivid Games działa w bardzo perspektywistycznej branży, która dopiero się rozwija. W ostatnim roku rozwój ten był o 32.34 % wyższy niż rozwój w branży tradycyjnych gier komputerowych.

Pamiętajmy, iż inwestowanie na GPW polega na kupowaniu akcji pod przyszłe informacje, wyniki finansowe, a nie te które się już wydarzyły. Krótko mówiąc, jeśli kurs spadł o ponad 50% w oparciu o negatywne informacje, oraz złe wyniki, to rynek drugi raz nie będzie wyceniał tych informacji i cofał się wstecz. A w Vivid Games czekają teraz pozytywne informacje i wydarzenia

Przejście na rynek główny w pierwszym półroczu 2016 roku bez emisji akcji- klik

Spodziewane dobre wyniki finansowe za następne kwartały

Premiera gry Metal Fist

Premiera gry Real Casino- moim zdaniem najważniejszej premiery spółki, która może przynieść jej bardzo wysokie zyski, wyprowadzające spółkę na nowe maksima historyczne

Brak zagrożenia ze strony funduszy, które mają akcje drożej niż obecna cena rynkowa

 

Podsumowując, kiedy nie kupować akcje jak jest tanio i fundamentalnie i technicznie, a negatywne wydarzenia już są w cenie :)?

Na prośbę czytelników odpowiadam na 2 pytania:

Czy posiadam akcje spółki?- Nie

Czy zamierzam kupić akcje spółki w najbliższym czasie?- Tak

 

 

 

 

 

 

Reklamy

13 uwag do wpisu “Vivid Games kolejna spółka z potencjałem na wzrosty w 2016.

 1. Dlaczego został usunięty artykuł o Admiral Boat? Czuje się zawiedziona. Porażki też są w życiu ważne. Tracisz w ten sposób autorytet Panie bloger. Pzdr.

  Polubienie

 2. I jak zwykle, wszystko co opisal autor sie sprawdzilo, nawet z nawiazka, a naganiacze swoje. Co do Vivid to po dzisiejszej sesji jest jeszcze wiecej sygnalow kupna niz w piatek, szkoda ze nie mam wolnych srodkow.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 3. Usunięcie wpisu o Admiral Boats i nie uwzględnienie wyniku tej inwestycji w zestawieniu powoduje, że tracisz wiarygodność i już nie będę czytał tego bloga!
  Po dodaniu tej spółki okazałoby się, że wynik jest przeciętny? Chyba tak

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s