Dokąd zaprowadzą wzrosty na wig20?

Zanim przeczytasz, dowiedz się dlaczego uważałem, iż przy granicy 1700 punktów wig20 ma szansę na zwrot- klik

Dokąd zaprowadzą nas obecne wzrosty na wig20? Czy to początek hossy? Tym razem do sprawy podszedłem czysto technicznie.

Moim zdaniem wzrosty na wig20 dobiegają końca, a swój szczyt osiągną na poziomie 1940-1960 punktów. Dlaczego tam i jakie będą konsekwencje takiego zatrzymania.

tygodniowy wig20.png

Na granicy 1950 punktów znajdują się średnie kroczące w interwale tygodniowym, po głębokich spadkach, bądź dynamicznych wzrostach, zazwyczaj właśnie odbywa się korekta do owych średnich, ale tu uwaga, jeśli na średnich kroczących mamy sygnał kupna w interwale dziennym i godzinnym.

Rynek jest też silnie wykupiony, a pare spółek z wig20 już od paru sesji przedstawia relatywną słabość.

Negatywne zachowanie wig20 w najbliższym czasie może wspierać też zatrzymanie się bazowych indeksów po dość silnych wzrostach.

Konsekwencje: Jeśli wig20 zatrzymał by wzrosty na wyżej wspomnianych średnich, wielu inwestorów mogło by to odczytać jako powrót do spadków, co mogło by sprzyjać wykreowaniu się nowego dołka, i dojście do psychologicznej granicy 1500 punktów.

polska-gielda.jpg

Nie to, że jestem nastawiony niedźwiedzio, jednak uważam iż wzrost o 300 punktów( przy zdobyciu poziomu 1950) to bardzo dużo dla rynków bazowych, a co dopiero dla naszego małego wig20. Jeśli oczekujemy wzrostów powyżej 2000 punktów, musiała by wydarzyć się jakaś zmiana fundamentalna, zmiana która zniwelowała by część powodów ubiegłorocznych spadków.

Ponieważ sytuacja jest niepewna, a nie wszyscy potrafią/ umieją inwestować pod spadki, albo też  nie chcą, bo pozycje krótkie zalicza się głównie do spekulacji, znalazłem dla was świetną spółkę fundamentalną( analiza już gotowa klik), której spadki na szerokim rynku są niestraszne, a ostatnie raporty zasługują na uznanie. Analiza wraz z rekomendowaną ceną ukaże się jutro po sesji, o godzinie 17:10. Mam nadzieje, że czekacie z niecierpliwością.

Reklamy

7 uwag do wpisu “Dokąd zaprowadzą wzrosty na wig20?

 1. Po tym jaka klase prezentuja Twoje analizy ostatnim czasem( czyt. spora stopa zwrotu) ososbiscie czekam z niecierpliwoscia i goraco pozdrawiam!! 🙂

  Polubienie

   1. Doberek, co do wig20 to dalej widzisz zjazd, jak tak to do jakiego poziomu? Doszedł tak jak pisałeś i zaczął się obsówać, ale nie widzisz też szansy na poziom 2000?

    Polubienie

   2. Powiem ci, że oprócz argumentów które podałem jest pełno innych blokad na 1950-1960 wiec było by ciężko, znaczy potrzeba by było dużego kapitału na przejście.. i po co. jak na 2000 jest mega silny opor? jednak wszystko może się zdarzyć, to jest giełda 😉

    Polubienie

 2. No tak, a jednak zrobili podwójny szczyt 1962 i co teraz może się wydarzyć? logiczne byłoby w końcu rozpoczęcie korekty, jednak również dobrze mogą iść na 1990.
  Można zapytać jeszcze o Pana odczucia odnośnie KGHMu? raczej korekta od poziomu 77 czy nowy szczyt np. 81?

  Polubienie

 3. No tak, a jednak zrobili podwójny szczyt 1962. Jak to wygląda na dzień dzisiejszy pod względem technicznym praktycznie po dwóch tygodniach od ostatniej analizy?

  Polubienie

 4. a kto powiedział ,że to już na pewno szczyt ? równie dobrze może to być tylko korkcyjna falka nr 4 i po niej podbiją jeszcze wyżej …. takie samo”głaskanie” czy „samozadowolenie” nic nie znaczy dopóki sytuacja jest otwarta, a autor strony już się zabezpiecza sformułowaniem „ale wszytko może się zdarzyć „, czyli będzie spadek , ale może być wzrost =BUAHAHAHAHAHAHA

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s