CI Games, CD Projekt, Vivid Games- Analiza techniczna

Poznaj sytuację techniczną 3 prokurentów polskiej branży gier komupterowych.

Vivid Games

Poznaj sytuację fundamentalną spółki

Vivid Games obecnie próbuje odwrócić negatywny sentyment, trwający od listopada 2015 r. i można powiedzieć, że doskonale mu się to udaje.

Kurs zakończył dynamiczny trend spadkowy formacją świecową- Wzrostowa doji+ biała marubozu. Co ciekawe owy trend został zapoczątkowany również formacją świecową- Odwrócony młot+ młot. Odwrócenie trendu zostało potwierdzone sygnałem kupna na średnich kroczących oraz pozytywną dywergencją MACD z sygnałem kupna. Sygnały kupna wygenerował również RSI oraz oscylator stochastyczny. Rzadko spotykaną sytuacją jest również to, iż wskaźnik Akumulacji/ Dystrybucji dalej wzrastał podczas ostatniej zniżki, co oznacza że spadki od listopada był jedynie głębszą korektą, a akcje były odbierane od słabszych inwestorów przed kontynuacją trendu wzrostowego. Kurs pokonał również linie trendu spadkowego poprowadzoną po najwyższych listopadowych szczytach, która pełni teraz rolę wsparcia.

VVD 1.png

vvd 2.png

Po ostatnich wzrostach kurs popadł w korektę, która przybrała postać chorągiewki.Zasięg wybicia z formacji wynosi 5.7-5.75. W interwale godzinnym, kurs również wyrysował formację świecową odwracającą trend spadkowy- harami wzrostowe. Co jest dodatkowym potwierdzeniem końca spadków. Ostatnio został wygenerowany również sygnał kupna na MACD, który poprzednio zapoczątkował wzrosty z 4.2 na 5.35.

VVD 3.png

Formacje świecowe: pozytywny

Formacje liniowe: neutralny

Średnie kroczące: pozytywny

Oscylatory: pozytywny

Linie trendu, opory, wsparcia: pozytywny

Akumulacja/ Dystrybucja: pozytywny

Interpretacja wykresu: 84% pozytywny, 16% neutralny, 0% negatywny

 

CD Projekt

Poznaj sytuację fundamentalną spółki

Kurs po spadkach trwających od wakacji ubiegłego roku, próbuje odwrócić negatywny sentyment, jednak idzie mu to bardzo ciężko. Przy ostatniej próbie wybicia w górę, kurs nie miał siły nawet zaatakować luki bessy i zatrzymał się na poziomie 25 złotych. Od 21 grudnia zauważalna jest również negatywna dywergencja na CCI. A ostatnia silna zwyżka doprowadziła do silnego wykupienia oscylatorów w interwale dziennym i dużego w interwale tygodniowym. Jednak sprawa nie jest do końca jeszcze stracona. Dziś pojawiła się świeca odwracająca negatywny sentyment, którą byki mogą wykorzystać do ponownego ataku na 25. Pozytywną sytuacją jest też to iż od 25 stycznia średnie kroczące sugerują kupno akcji CD Projekt. Warto mieć też na uwadze potencjalne ORGR, z którego nastąpiło już wybicie. Dużym plusem jest również to, iż ostatnim wzrostom towarzyszyła silna akumulacja akcji.

CDR 1

Formacje świecowe: neutralny

Formacje liniowe: pozytywny

Średnie kroczące: pozytywny

Oscylatory: negatywny

Linie trendu, opory, wsparcia: negatywny

Akumulacja/ Dystrybucja: pozytywny

Interpretacja wykresu: 50% pozytywny, 16% neutralny, 34% negatywny

 

CI Games

Poznaj sytuację fundamentalną spółki

Kurs akcji CI Games, po dynamicznych ubiegłorocznych zwyżkach popadł w trend boczny 19-22.5 podczas którego została wyrysowana duża formacja chorągiewki. Dziś nastąpiło z niej wybicie na wysokim wolumenie co otwiera drogę na 31( zasię wybicia z formacji). Jednak kurs odbił się od oporu z 5 lutego tworząc formację odwróconego młota. Więc teraz można spodziewać się powrotu do górnej linii wybitej chorągiewki, a następnie kontynuacji wzrostów. Ostatnia silna zwyżka, podobnie jak na CD Projekt doprowadziła również do wyprzedania się oscylatorów, co dodatkowo może wskazywać na powrót do wybitego oporu(21.9-22). Całemu trendowi bocznemu towarzyszyła zwyżka na wskaźniku Akumulacji/ Dystrybucji, która jest doskonałym potwierdzeniem na wyrysowaną prowzrostową formację chorągiewki. Dzisiejszy wzrost wygenerował również sygnał kupna na średnich kroczących.

CIG 1.png

Formacje świecowe: negatywny

Formacje liniowe: pozytywny

Średnie kroczące: pozytywny

Oscylatory: neutralny

Linie trendu, opory, wsparcia: neutralny

Akumulacja/ Dystrybucja: pozytywny

Interpretacja wykresu: 50% pozytywny, 34% neutralny, 16% negatywny

 

 

 

Reklamy

9 uwag do wpisu “CI Games, CD Projekt, Vivid Games- Analiza techniczna

 1. Sam ze znajomym mieliśmy owe spółki na celowniku (oprócz Vivid’u, w który weszliśmy po Twojej analizie). Weryfikacja wniosków z analizy z kimś inny bardziej klaruje sytuację!

  Dziękujemy i pozdrawiamy

  Polubienie

  1. Wtopa? Pierwszy raz Vivid polecalem po 4.40, potem wzroslo w krotkim czasie o 20%, kurs jest DALEJ powyzej wiec nie mozna tego nazwac wtopa. Po za tym Vivid jest doskonalym przykladem na to jak na spolkach mało plynnych analiza techniczna jest mało warta i jak duza role odgrywa analiza fundamentalna. A nawet jesli nazwiesz to wtopa, pamietaj nie ma inwestota, ktory się nie myli, a myla się nawet CI ktorzy maja dostep do bardzo duzej gotowki, co doskonale pokazuja wyniki funduszy inwestcyjnych.

   Polubienie

 2. Po dzisiejszym dniu i zbyciu części akcji przez Pana Tyminskiego. Jak myślisz jak zachowa się kurs w najbliższym okresie czy wróci w okolice 20zł.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s