Jak wygląda klasyczne odwrócenie trendu spadkowego? – czyli analiza spółki Innogene

Zanim przeczytasz, dowiedz się:

Jak przewidziałem dołek na wig20- klik

Jak przewidziałem 20% odbicie w 2 sesje na Vivid Games- klik

Dlaczego uważam iż wzrosty na wig20 mogą przejść korektę- klik

Jak wygląda odwrócenie trendu spadkowego? Wiele z nas zadaje sobie to pytanie, chcielibyśmy kupić akcje w samym dołku, co okazuje się mylne i doprowadza nas do wielu strat. Znajdujemy wiele spółek, które potencjalnie odwróciły trend, jednak nie spełniają wszystkich podstaw zmiany kierunku i inwestycja w taki walor, kończy się najczęściej porażką.

Na podstawie spółki Innogene, przedstawię wam „książkowe” odwrócenie trendu oraz wykorzystam aktualną sytuację techniczną i nauczę was wiele kwestii analizy technicznej, abyście w przyszłości mogli sami znajdywać takie spółki.

Formacja linowa bądź świecowa, odwracająca trend.

Do każdej zmiany kierunku kursu akcji potrzebne jest pojawienie się formacji odwracającej. Podstawowe formacje linowe odwrócenia trendu to Głowa z ramionami, Podwójny szczyt/ dno,  Spodek, Formacja V oraz zaawansowane jak Wachlarz oraz Wyspa odwrotu. Podstawowe formacje świecowe odwrócenia trendu to Młot/ Odwrócony młot, Świeca wysokiej fali, Świeca szpulka oraz zaawansowane jak Krzyż harami, Gwiazda doji, Formacja objęcia hossy/ bessy, Równy szczyt, Równe dno. Oczywiście formacji jest więcej, jednak te powyższe mają największą skuteczność i najczęściej występują na naszym rynku. Bardzo ważne aby formacje odwrócenia pojawiły się w wielu interwałach w tym samym czasie.

Jak to wygląda na spółce Innogene?

W każdym interwale pojawiła się silna świecowa formacja odwracająca trend, co świadczy o sile i dynamice przyszłego, potencjalnego trendu.

Interwał godzinny- odwrócony młot

odwrocony mlot godz.png

Interwał dzienny- objęcie hossy

Objecie hossy dzien.png

Interwał tygodniowy- młot

mlot tygodniowy.png

Ważna strefa wsparcia, która niegdyś była silnym oporem.

Nie oszukujmy się, trend spadkowy nie zatrzyma się „w powietrzu”, do zmiany kierunku potrzebna jest silna strefa wsparcia, najlepiej wieloletnia konsolidacja, z której nastąpiło wybicie górą. Dobrym na zwrot jest również historyczny dołek oraz długoterminowa, wielokrotnie testowana linia trendu wzrostowego.

Jak to wygląda na spółce Innogene?

Spadki zatrzymały się na górnym ograniczeniu przeszłej, wieloletniej konsolidacji, z której o wybicie, kurs walczył ponad 3 lata. Na początku stycznia kurs się już potencjalnie odbił, okazało się to fałszywe i walor zawrócił, kolejno nastąpiło drugie testowanie wsparcia, które skończyło się wygraną byków i silną wcześniej omawianą formacją młota na dużym wolumenie. Ważne jest to drugie testowanie wsparcia, bowiem nie ma czegoś takiego jak „dwa fałszywe odbicia”, więc kurs raczej nie powinien już zawrócić na niższe poziomy.

kluczowe wsparcie.png

Pozytywne dywergencje.

Ważnym czynnikiem odwrócenia trendu spadkowego są pozytywne dywergencje na oscylatorach. Co to oznacza? Pozytywne dywergencje pojawiają się wtedy, kiedy wskaźniki tworzą nowy wyższy dołek, podczas gdy kurs tworzy nowy niższy dołek. Krótko mówiąc wskaźnik rośnie, a kurs dalej spada. Najsilniejszą i najbardziej skuteczną dywergencją jest dywergencja na MACD.

Jak to wygląda na spółce Innogene?

Pojawiły się pozytywne dywergencje na MACD, RSI I CCI- czyli na kluczowych oscylatorach analizy technicznej co jest kolejnym argumentem na to, iż przyszły trend wzrostowy może być bardzo silny i dynamiczny.

pozytywne dywergencje.png

Sygnał kupna na jednym z oscylatorów liniowych, po zejściu do granicy wyprzedania.

Oscylator linowe, to takie które są zbudowane z 2 bądź 3 przecinających się na zmianę linii. Moim ulubionym i zarazem jednym z najbardziej skutecznych to oscylator stochastyczny, który doskonale wyłapuje lokalne dołki i szczyty.

Jak to wygląda na spółce Innogene?

Kurs akcji znowu spełnia wszystkie wymagania, a najciekawsze jest to, iż mimo sporego piątkowego odbicia, oscylator jest dalej w głębokiej strefie wyprzedania, co oznacza, że do najbliższej korekty jest daleko i potencjał najbliższych wzrostów jest duży.

stochas.png

Wolumen większy o 50% od średniej oraz rosnący wskaźnik A/D.

Ostatni a zarazem najważniejszy czynnik odwrócenia trendu, czyli duży wolumen, który potwierdza wszystkie powyższe formacje, wsparcia, sygnały kupna. Ważne jest, aby przy powstawaniu dołka wolumenowi towarzyszył rosnący wskaźnik A/D, czyli oscylator Akumulacji/ Dystrybucji.

Jak to wygląda na spółce Innogene?

Walor po raz kolejny wręcz „książkowo” spełnia ostatnie i najważniejsze wymagania. Wolumen jest na prawdę spory, a wskaźnik A/D nie dość ze urósł pionowo to do tego przebił swoje historyczne maksima, co oznacza z kolei, że szanse na nowy historyczny szczyt są bardzo duże.

wolumen dzienny.png

wolumen tygodniowy.png

ad 2.png

ad 1.png

Masz pytania? Chcesz aby analiza Twojej spółki pojawiła się na blogu? Pisz na: gieldowimilionerzy@gmail.com 🙂

 

Reklamy

10 uwag do wpisu “Jak wygląda klasyczne odwrócenie trendu spadkowego? – czyli analiza spółki Innogene

 1. Fajne te 6 warunków, przyda się na wielu spółkach, zwłaszcza po ciężkim 2015… A na podstawie tej spółki zobaczymy ile naprawdę jest warta analiza techniczna ;))

  Polubienie

 2. W takich nagłych zwrotach akcji, najwięcej powie nam wolumen, jeśli jutro będzie wolumen większy niż dzisiejszy, to znaczy ze czeka nas jeszcze jedna sesja wzrostowa i potem korekta…

  A co do całego trendu, to wzrosty skończą się wtedy, kiedy na „tygodniowym” spadnie wolumen.. ale pamiętajmy, żeby wtedy nie patrzeć na tygodniowy w środę czy czwartek tylko w piątek po zamknięciu, aby mieć pełen obraz. Warto też obserwować wskaźnik A/D, czy akcje są akumulowane czy zbierane. Jak spadnie wolumen, a wskaźnik A/D się zawaha, radzę uważać 😉

  Polubienie

   1. a mam jeszcze pytanie o novine dzis wzielem 71gr sprzedalem 99gr odkupilem 91gr,zapowiedzieli dywidende 40gr:)))co autor blooga sadzi o tej spolce

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s