Czy spadki na szerokim rynku mają swoją granice?

Ostatnie miesiące irytują na pewno nie jednego inwestora, wig20 tydzień za tygodniem szuka nowego dna, a jego krokiem stara się podążać większość spółek giełdowych. Sprawa wydaje się naprawdę ciężka, ponieważ po wielu latach konsolidacji wyszliśmy dołem. Jednak wiele oscylatorów i wskaźników wskazuje na skrajne wykupienie i wręcz na odbicie, nawet te korekcyjne- a może to już koniec 5 fali, i czeka nas powrót na szczyty? 

Za wzrostami przemawia wskaźnik RSI, który ostatnio odbił się od dna z kryzysu z 2008 r. , i sprawia też wrażenie jakby „zakręcał”, tworząc krótkoterminowy trend wzrostowy, mimo ostatnich spadków. Szukając analogi z poprzednich zbliżeń do dna z 2008, zawsze obserwowane było w miarę mocne wybicie. Oczywiście nie oznacza to powrotu do hossy, jednak szanse na korektę są bardzo duże i wręcz oczekiwane.

rsi mowi kupuj

Ostatni tydzień nie był przychylny dla naszych Asów tygodnia, można powiedzieć, że idealnie trafiłem w korekty wzrostów. Dobre jest to, że cały portfel dalej daje pozytywna stopę zwrotu na poziomie 10.61% (jeśli chodzi o inwestycje długoterminową z 8 lipca 2015) wobec gdy benchmark spadł o 1.22%. Co do samego CD Projektu zalecam dalej trzymanie akcji, ponieważ kurs znajduje się teraz w wąskim kanale wzrostowym( który wybronił się w środę) z zasięgiem 28, a nawet 30 pln w najbliższym czasie, a do tego poniżej poziomu 26 utworzyła się silna strefa byków.

PS: Dziś wieczorem pokaża się kolejne typy na najbliższy tyg 🙂

Poznaj „racje fundamentalne” i analizę techniczną w celu osiągnięcia maksymalnej stopy zwrotu na parkiecie 🙂

Dodaj blog w kręgach Google+

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s