KGHM możliwy powrót do spadków w krótkim terminie

Zanim przeczytasz, dowiedz się dlaczego radziłem:

Sprzedawać akcje KGHM przy poziomie 110 pln za akcję- klik

Kupować akcje KGHM przy poziomie 60 pln za akcję- klik

Kurs miedziowego giganta porusza się w średnioterminowym trendzie spadkowym. Dzisiejsza sesja wysłała wiele negatywnych sygnałów, mających prospadkową wymowę. Jednak nie oszukujmy się, notowania KGHM zależą głównie od kursu miedzi i od niej zaczniemy analizę.

Ostatnie 3 sesje to coraz bardziej rozwijający się dynamiczny ruch wzrostowy. Jednak wygląda na to, że to jedynie powrót do wybitego wsparcia( teraz oporu) jakim była 3-sesyjna konsolidacja trwająca od 4 do 7 kwietnia. Po za wspomnianą konsolidacją oscylatory w interwale godzinnym znajdują się w strefie wykupienia, co może prowokować niedźwiedzie do zaangażowania się w obronę zdobytych już poziomów. Warto mieć na uwadzę również fakt, iż w interwale tygodniowym( okres 2-3 miesięcy) na wszystkich kluczowych oscylatorach miedź wygenerowała sygnał sprzedaży, w co wpasowałby się fakt, iż ostatnia zwyżka to jedynie powrót do wybitego wsparcia.

miedz 1.png

miedz 2.png

miedz 3.png

Na samym KGHM sytuacja wygląda jeszcze gorzej, wydaje się, że warszawscy inwestorzy są cwani i nieźle przewidzieli ruch spadkowy na miedzi. Dlaczego? Dziś obserwowaliśmy nieudaną próbę wybicia oporu( wcześniej wsparcia) na poziomie 70 złotych za akcje. Co gorsze sesja zakończyła się świecą doji, która informuje nas o fałszywym impulsie wzrostowym z poprzedniej sesji. Jak by biednym bykom było mało, niedźwiedzie do końca je upokorzyły, zamykając sesje poniżej konsolidacji budowanej przez większą długość sesji, jest to bardzo negatywny sygnał zwłaszcza, iż decyzje podejmowane w ostatnich minutach, uważa się za kluczowe, zwłaszcza jeśli towarzyszy temu spory wolumen. Tak samo jak miedź, KGHM wygenerował ostatnio sygnały sprzedaży w interwale tygodniowym. Ile warta jest technika ? Dowiemy się już na najbliższych sesjach.

kghm 1.png

kghm 2.png

kghm 3.png

 

7 uwag do wpisu “KGHM możliwy powrót do spadków w krótkim terminie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s